válkaČeskoslovenskoobjevy

Idol žen John Wayne měl řídký vlas, bez tupé hrál jen jednou

Idol žen John Wayne měl řídký vlas, bez tupé hrál jen jednou
Zdroj: thevintagenews.com

John Wayne byl superstar stříbrného plátna. Měl nádherné ženy, ať už jako manželky nebo milenky, na plátně hrál mužné role. Měl však jeden nedostatek – měl málo vlasů, i když zcela plešatý nebyl. Brzy začal nosit trvale tupé.

Tomáš Chalupa 21. května 2020

Jediný film, kde John Wayne nemá paruku, je válečný snímek Křídla orlů. Jinak ve všech filmech, ve kterých se objevil, nosil tupé. Několikrát se mu ale přihodilo, že při rvačce či dramatické scéně mu tupé spadlo a nikdo si toho nevšiml, dokud nebyl film promítán. To byl případ filmů Fighting Kentuckian, North to Alaska nebo The Quiet Man. Tam všude se v určitých chvílích Wayne objeví bez tupé a rozhodně to nebyl záměr.

Je nutné přiznat, že Wayne se za to nijak nestyděl a nošení příčesku i veřejně přiznal. Když se ho reportér zeptal, že jeho vlasy působí poněkud divně (ano, kdysi dostávali herci i takové otázky), odpověděl mu: „Nejsou divné. Jsou skutečné. Samozřejmě nejsou moje, ale jsou skutečné“.

Jeho paruky se objevily v aukcích jako filmové memorabilie. Například ta z filmu El Dorado se prodala v roce 2010 za 1244 dolarů. Součástí byly i originální krabice, ve kterých chodily Waynovy tupé do společnosti Metro Goldwyn Meyer. Byly na nich nápisy jako 1259 Dk. Brown 1850 J. Wayne, což znamenalo tmavě hnědé (dark brown) tupé pro pana Wayna.

Další články

Zavří­t reklamu