válkaČeskoslovenskoobjevy

I taková je podoba lásky: Muž roky budoval květnou zahradu, aby udělal radost slepé manželce

I taková je podoba lásky: Muž roky budoval květnou zahradu, aby udělal radost slepé manželce
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 15 fotek+ 16 fotek

Tošijuki a Jasuko Kuroki měli za sebou společných třicet let, když žena oslepla. Aby ji manžel navrátil do života radost, kolem jejich domu vybudoval květnou zahradu.

Simona Knotkova 26. dubna 2017

Jasuko začala mít problémy se zrakem před deseti lety následkem cukrovky. Po týdnu úplně ztratila zrak a upadla do depresí.

Manželé společně chovali krávy a do důchodu si plánovali, jak budou cestovat po zemi. Slepota ženy se podepsala nejenom na hospodářství, ale rázem bylo i po všech plánech.

Tošijuki hledal způsob, jak z tíživé situace ven, a především jak znovu vrátit radost do života své manželky. Nakonec se rozhodl mléčné farmy zanechat a pustil se do výstavby květné zahrady. Jeho úmyslem bylo vytvořit okouzlující místo, které by navštěvovali lidé ze všech koutů a svou přítomností těšili jeho ženu.

Od té doby uplynulou deset let a na růžové koberce plamenky se dnes každoročně chodí dívat kolem sedmi tisíc návštěvníků. A hlavně – Jasuko se po letech opět usmívá a je šťastná. S takovým mužem doma by to ostatně asi jinak nešlo.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu