válkaČeskoslovenskoobjevy

I Pomáda je prý moc sexistická. Kultovní muzikál musela bránit představitelka hlavní role Olivia Newton-John

I Pomáda je prý moc sexistická. Kultovní muzikál musela bránit představitelka hlavní role Olivia Newton-John
Zdroj: Profimedia

Cancel culture se nevyhnula ani Pomádě. Podle novodobých bojovníků za sociální spravedlnost je legendární muzikál moc sexistický, příliš bílý a kromě jiného třeba dává zelenou sexuálnímu obtěžování. K problematice se v nedávném interview vyjádřila herečka z hlavní role Olivia Newton-John.

Simona Knotkova 5. února 2021

Bylo asi jen otázkou času než ruka takzvané „kultury rušení“ ukáže také na kultovní romantický muzikál z roku 1978 Pomáda a z dnešního pohledu ho odsoudí za mnoho sociálních nerovností, včetně sexismu či rasismu. Zdá se vám to přehnané? Nejste sami. Proti pohoršeným a zavrhujícím tweetům se osočila i představitelka hlavní hrdinky Sandy Olivia Newton-John, která se před nedávnem objevila v podcastu A Life of Greatness.

Thumbnail # Olivia Newton-John čelí rakovině téměř tři dekády. Zhoubná nemoc ji připravila o její blízké
Mohlo by Vás zajímat:

Olivia Newton-John čelí rakovině téměř tři dekády. Zhoubná nemoc ji připravila o její blízké

Myslím si, že je to trochu hloupé. Ten film byl natočený v 70. letech a vypraví příběh z 50. let. Byla to divadelní hra, muzikál. Byl to zábavný hudební film, který nemůžete brát zase tolik vážně. Přijde mi, že lidé dnes berou populární kulturu moc seriózně. Měli bychom se trochu víc uvolnit a prostě si jenom užívat věci takové, jaké jsou. Pomáda má podle mě jen bavit lidi, nikdy jsem v ní žádný problém neviděla,“ sdělila do éteru.

Není pochyb o tom, že dvaasedmdesátiletá herečka a zpěvačka má momentálně úplně jiné starosti než hledání problematických věcí ve starých filmech. Už několik let bojuje s rakovinou prsu, která se jí v roce 2017 zhoršila do čtvrtého stádia. Olivia Newton-John si proto užívá každého nového dne, který může strávit po boku své rodiny. Radost jí dělá dcera Chloe Lattanzi, která se bude brzy vdávat, i manžel John Easterling. Společně založili nadační fond Olivia Newton-John Foundation Fund, který přispívá na výzkum rostlinné léčby národových onemocnění.

Thumbnail # Elvis Presley se měl objevit v Pomádě. Zemřel ještě před premiérou
Mohlo by Vás zajímat:

Elvis Presley se měl objevit v Pomádě. Zemřel ještě před premiérou

Cítím se úžasně! Mám velké štěstí, že pořád můžu dělat všechny ty věci. Nikdy bych si nepomyslela, že budu žít tak dlouho! Cítím požehnání. Mám také velké štěstí, že jsem se provdala za úžasného muže, který se vyzná v rostlinné medicíně. Pěstuje pro mě léčivé konopí a je to skvělé. Pomáhá mi to ve všech oblastech života,“ prozradila reportérům magazínu People.

Společně s dcerou před nedávnem vydala singl The Windows In The Wall.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu