Luxusní auta v luxusním městě | zdroj: youtube.com


I Cobra 11 by zbledla závistí! V Dubaji mají nejrychlejší policejní auta na světě

TÉMATA: dubaj | auta | policie |

user-avatar

Tomáš Chalupa

23. 02. 2015 | 07:45

Již jsme psali o tom, že milionáři v Dubaji často nechávají opuštěná svá luxusní auta i s klíčky v zapalování. Jenže luxusní a hlavně rychlá auta nejsou v tomto emirátu vůbec ničím výjimečným. Vždyť jen vozový park místní policie představuje úctyhodnou sbírku těch nejrychlejších a nejdražších vozů na světě. Jak tvrdí zlé jazyky, cílem není někoho honit, ale především se předvádět.

Opravdu není jasné, koho by chtěla dubajská policie ve svých superrychlých vozech vlastně honit. Je všeobecně známo, že kriminalita je v emirátu velmi nízká, a ujíždět místní policii má asi stejný smysl jako utíkat před tsunami. Jen si to představte, jak vás prohánějí Ford Sheldby Mustang, Audi R8 V10, Bentley Continental, Chervrolet Camaro, Dodge Charger, BMW M6 Gran Coupe, Mercedes SLS AMG, Ferrari FF, Lamborghini Aventador, Aston Martin One 77, Bugatti Veyron, Mercedes Benz Brabus nebo McLaren MP4 12C!

Výčet není konečný, město svým policistům pořizuje stále další unikátní modely. Naposledy přibylo do policejní flotily právě Ferrari FF za 9 milionů korun, určené pouze pro čtyřčlennou patrolu policistek. Mají prohledávat turisticky atraktivní místa a okolí mrakodrapu Burdž Chalífa. Cena celé flotily se už vyšplahala někam ke 127 milionům korun. A tak se opět potvrzuje šuškanda, která tvrdí, že celý policejní stíhací sbor je jen jedna velká reklama na luxus a bohatství Dubaje. Možná na tom něco je, na druhou stranu je třeba přiznat, že nikde na světě vás nezastaví policejní auto v hodnotě 30 milionů korun, původně určené na závodní okruhy. V Dubaji na to prostě mají. 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

23. 02. 2015 | 07:45

Zavří­t reklamu