válkaČeskoslovenskoobjevy

I chudí mají právo být sexy. V Indii nabízí plastiku prsou zdarma

I chudí mají právo být sexy. V Indii nabízí plastiku prsou zdarma
Zdroj: odditycentral.com

Stačí si projet pár nejsledovanějších profilů na Instagramu a sebevědomí průměrného člověka hned spadne. Nablýskaný svět sociálních sítí nám předkládá dokonalé lidské prototypy, kterým se jen stěží můžeme přiblížit. Trochu vás ale uklidníme - ne vždy se jedná o dar od přírody, někteří lidé mají prostě jenom hodně peněz. V indickém státě Tamilnádu na to mysleli a všem, kteří by chtěli mít alespoň dokonalou hruď, nyní nabízí zdarma plastiku.

Simona Knotkova 5. března 2018

Dostupná zdravotnická péče by měla být základem každého vyspělého státu. V Tamilnádu šli ještě dál. Občané státu v jihovýchodní Indii můžou nyní podstoupit plastiku prsou úplně zdarma. Nezáleží přitom, zda zákrok podstoupí ze zdravotních důvodů či si budou chtít dokonalou hrudí jenom zvednout sebevědomí. Výhoda se navíc neomezuje pouze na ženy, ale využít ji z různých důvodů mohou i muži.

„Proč by zkrášlovací procedury neměly být přístupné i chudým?“ ptá se ministr zdravotnictví C. Vijayabaskar. „Když jim to neumožníme, mohou se rozhodnout pro nějakou nebezpečnou metodu nebo si kvůli tomu vezmou velkou půjčku.“

Službu bude zajišťovat státní klinika v hlavním městě Čennaí. Ta se doposud starala o rekonstrukci prsou u pacientů s nádorem. Nově budou moci plastiku podstoupit i ti, kteří nejsou spokojeni s velikostí či tvarem svých ňader.

„Má to psychologický přínos. Spousta dívek nerada chodí ven, protože mají příliš velká prsa. K podobným operacím by v žádném případě neměli mít přístup jenom ti bohatí,“ argumentuje ředitel plastické chirurgie na klinice V. Ramadevi.

Novinka v indickém státě má samozřejmě i četné odpůrce. Jedním z nejhlasitějších kritiků je kupříkladu bývalý ministr zdravotnictví S. Elango, podle kterého se jedná o populistické plýtvání peněz. Země má prý daleko závažnější problémy, na které by se měla primárně zaměřit.

„Zní mi to jako populistický krok a rozhodně se nejedná o ideální zdravotnický program. Státní peníze by se měly používat na léčbu nemocí. Je smutné, že se namísto život zachraňující operace nyní soustřeďujeme na krásu,“ sdělil médiím.

Dodejme, že to není poprvé, kdy politici v Tamilnádu projevili vůči svým občanům neobvyklou štědrost. Už dříve v minulosti zavedli pomoc všem chudým snoubencům a na svatbu jim ze státních úspor poskytují zdarma šperky, pronájem sálů a občerstvení.

Další články

Zavří­t reklamu