Eelco Roos fotí na nejkrásnějších místech planety.

Eelco Roos fotí na nejkrásnějších místech planety. | zdroj: blazepress.com


Hvězda Instagramu Eelco Roos: opustil teplé místečko v nadnárodní firmě, aby mohl jen cestovat a fotit

TÉMATA: fotky | fotografové | Instagram

user-avatar

Ivanhoe

24. 07. 2015 | 15:30

Mnohý vám řekne, že být ajťákem v IBM je dobrý džob, který člověku zaručí finanční stabilitu a existenční jistoty, tedy to, po čem většina z nás prahne. Přesto holandský IT inženýr Eelco Roos se této práce po 10 letech dobrovolně vzdal, aby si splnil svůj velký sen. Začal dělat to, co jej opravdu baví – cestovat po světě a fotit.

Vše začalo v roce 2011, kdy se pustil do fotografování a stáhl si si aplikaci Instagramu. Zpočátku vůbec nevěřil, že pomocí nějaké mobilní aplikace bude možné pořizovat kvalitní fotky. Jenže jednoho dne, když znuděně postával na zastávce a čekal na vlak, si zkoušel s Instagramem pohrávat a fotit, a v tu ránu ho to chytlo. Začal na webu sdílet fotky, které pořizoval při každodenním dojíždění do práce.

V počátečních letech Instagramu většinu uživatelů tvořili Američané, takže snímky z Amsterodamu rychle upoutaly pozornost. Netrvalo dlouho a Roos si získal spoustu fanoušků. Když počet followerů přesáhl hranici 100 000, začaly jej oslovovat velké firmy a obchodní značky a chtěly s ním navázat spolupráci. Dostával tolik zakázek, že už se nemohl plně věnovat svému osmihodinovému zaměstnání a musel se rozhodnout, čemu dá přednost. Nakonec poslechl hlas svého srdce a dnes je rád, že tak učinil. „Vůbec svého rozhodnutí nelituji,“ řekl nedávno pro Business Insider. „Splnil se mi sen. Pracovat v oboru IT nebylo nikdy mým snem. Focení bylo odjakživa mou velkou vášní, kreativním způsobem vyjádření, abych tak řekl.“

Eelco Roos

Nyní Roos cestuje po světě, pořádá workshopy, poskytuje konzultace, spolupracuje s turistickými agenturami a elektronickými korporacemi jako se Sony nebo Samsungem, pro které na Instagramu vytváří online kampaně. Fotí na různých místech planety a své fanoušky na Instagramu nepřetržitě zásobuje půvabnými fotografiemi  z dechberoucích míst planety – od zasněžených hor Kanady až po magické lesy Skotska. Dnes komunita jeho followerů čítá 443 000 a jeho účet je nejpopulárnějším na Instagramu. Práce je mu koníčkem, baví ho a navíc ho i plně uživí. Kdo by po něčem takovém v skrytu duše netoužil? Málokdo však jako Eelco Roos dokáže sen proměnit v realitu. 

Fotky Eeica Roose si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

user-avatar

Ivanhoe

24. 07. 2015 | 15:30

Zavří­t reklamu