válkaČeskoslovenskoobjevy

Hvězda Instagramu Eelco Roos: opustil teplé místečko v nadnárodní firmě, aby mohl jen cestovat a fotit

Hvězda Instagramu Eelco Roos: opustil teplé místečko v nadnárodní firmě, aby mohl jen cestovat a fotit
Zdroj: blazepress.com
+ 15 fotek+ 16 fotek

Mnohý vám řekne, že být ajťákem v IBM je dobrý džob, který člověku zaručí finanční stabilitu a existenční jistoty, tedy to, po čem většina z nás prahne. Přesto holandský IT inženýr Eelco Roos se této práce po 10 letech dobrovolně vzdal, aby si splnil svůj velký sen. Začal dělat to, co jej opravdu baví – cestovat po světě a fotit.

Ivanhoe 24. července 2015

Vše začalo v roce 2011, kdy se pustil do fotografování a stáhl si si aplikaci Instagramu. Zpočátku vůbec nevěřil, že pomocí nějaké mobilní aplikace bude možné pořizovat kvalitní fotky. Jenže jednoho dne, když znuděně postával na zastávce a čekal na vlak, si zkoušel s Instagramem pohrávat a fotit, a v tu ránu ho to chytlo. Začal na webu sdílet fotky, které pořizoval při každodenním dojíždění do práce.

V počátečních letech Instagramu většinu uživatelů tvořili Američané, takže snímky z Amsterodamu rychle upoutaly pozornost. Netrvalo dlouho a Roos si získal spoustu fanoušků. Když počet followerů přesáhl hranici 100 000, začaly jej oslovovat velké firmy a obchodní značky a chtěly s ním navázat spolupráci. Dostával tolik zakázek, že už se nemohl plně věnovat svému osmihodinovému zaměstnání a musel se rozhodnout, čemu dá přednost. Nakonec poslechl hlas svého srdce a dnes je rád, že tak učinil. „Vůbec svého rozhodnutí nelituji,“ řekl nedávno pro Business Insider. „Splnil se mi sen. Pracovat v oboru IT nebylo nikdy mým snem. Focení bylo odjakživa mou velkou vášní, kreativním způsobem vyjádření, abych tak řekl.“

Eelco Roos

Eelco Roos

Nyní Roos cestuje po světě, pořádá workshopy, poskytuje konzultace, spolupracuje s turistickými agenturami a elektronickými korporacemi jako se Sony nebo Samsungem, pro které na Instagramu vytváří online kampaně. Fotí na různých místech planety a své fanoušky na Instagramu nepřetržitě zásobuje půvabnými fotografiemi z dechberoucích míst planety – od zasněžených hor Kanady až po magické lesy Skotska. Dnes komunita jeho followerů čítá 443 000 a jeho účet je nejpopulárnějším na Instagramu. Práce je mu koníčkem, baví ho a navíc ho i plně uživí. Kdo by po něčem takovém v skrytu duše netoužil? Málokdo však jako Eelco Roos dokáže sen proměnit v realitu.

Fotky Eeica Roose si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu