válkaČeskoslovenskoobjevy

Humří chlapec používal zdeformované ruce jako zbraň

Humří chlapec používal zdeformované ruce jako zbraň
Zdroj: allthatsinteresting.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Ektrodaktylie je zvláštní onemocnění, které deformuje ruce do tvaru jakýchsi podivných klepet. Přesně touhle vzácnou nemocí trpěla už od nepaměti celá rodina Stilesů. Ti v ní ale, na rozdíl od ostatních, neviděli handicap, ale příležitost. Grady Stiles ve svém postižení dokonce našel nástroj, jak beztrestně páchat násilí.

Tomáš Chalupa 25. listopadu 2019

Grady Stiles se narodil v Pittsburghu v roce 1937. I on trpěl od dětství ektrodaktylií, a proto se mu říkalo Lobster Boy, tedy humří kluk. Stal se součástí rodinné freak show, se kterou objížděli Spojené státy a ukazovali své zdeformované končetiny.

Grady na tom byl z celé rodiny nejhůř, protože nemoc postihla i jeho nohy, které se rovněž změnily v klepeta, a tak nemohl chodit. Celý život tak strávil na kolečkovém křesle. Když ale bylo potřeba, dokázal se jen s pomocí rukou přeplazit přes celý pokoj. Měl v nich od malička mimořádnou sílu.

Rodina si vydělávala svými morbidními představeními velké peníze a nežila si špatně. Grady si navíc přes svůj handicap dokázal najít děvče jménem Teresa, která rovněž sloužila u cirkusu, byť v něm přímo nevystupovala. Grady si Teresu vzal za ženu a společně měli dvě děti, obě opět postižené ektrodaktylií, čímž potencionálně rozšířili rodinný business.

Jenže místo happyandu přišel zlý zvrat osudu. Stiles začal pít a chovat se hrubě ke své ženě i dětem. Při jednom napadení svými odpudivými klepety vytrhl Terese nitroděložní tělísko. Také ji opakovaně škrtil, k čemuž mu jeho klepeta velmi dobře sloužila. To nejhorší ale přišlo, když se jeho dcera Donna zamilovala do chlapce, který se Stilesovi pranic nezamlouval. Stiles ho pozval k sobě domů pod záminkou domlouvání svatby, ale zastřelil ho svou brokovnicí.

U soudu se ke všemu přiznal, ale velmi mazaně prohlásil, že díky svému postižení nemůže být uvězněn, protože žádné vězeňské zařízení ve Spojených státech se o něj nemůže postarat. Navíc ze svého pití trpěl cirhózou jater a měl i další onemocnění. Soud nakonec uznal, že není možné ho vzhledem k jeho stavu věznit.

V jeho osobním životě se pak děly doslova neuvěřitelné věci. Teresa se s ním rozvedla, ale Stiles si našel novou, opět se oženil, měl dvě děti a opět se choval násilnicky. Druhá žena se s ním tedy rozvedla, ale Teresa se opět objevila v jeho životě a ti dva se vzali znovu. Jenže Stiles se k ní choval ještě hůř než předtím, protože měl pocit, že stojí nad zákonem. Copak soudce jasně neřekl, že postižení do vězení nepatří?

Zoufalá Teresa nakonec zaplatila sousedovi, aby jejího manžela zabil. Ten ho zastřelil z bezprostřední blízkosti. U soudu nikdo nezapíral, ale Teresa měla řeč o tom, jak její vztah s násilnickým mrzákem vypadal. Tvrdila, že Stiles měl v úmyslu zabít celou její rodinu včetně jí. Často jí tak vyhrožoval.

Soudce však na její výpověď příliš nedal. Soused dostal 27 let vězení, Teresa 12 a její syn, který vraždě asistoval, doživotí. Kde leží tělo Gradyho Stilese se dodnes neví, protože ho místní komunita odmítla pohřbít na obecním hřbitově a ani rodina ho pohřbít nechtěla. Leží tak zřejmě v nějakém anonymním hrobě.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu