Fotografka Linda Eastmanová (1941 - 1998) během rozhovoru s Paulem McCartneym během promo akce k novému albu Beatles 'Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band', vydaném v roce 1967. Pár se sezdal o dva roky později.

Fotografka Linda Eastmanová (1941 - 1998) během rozhovoru s Paulem McCartneym během promo akce k novému albu Beatles 'Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band', vydaném v roce 1967. Pár se sezdal o dva roky později. | zdroj: flashbak.com


Hudební ikony 60. let objektivem Lindy McCartney, manželky slavného Brouka

TÉMATA: zpěváci | celebrity | fotografie

user-avatar

Yvonne K.

14. 06. 2017 | 14:30

Lindu McCartney svět většinou znal jako manželku jednoho ze členů britské kapely The Beatles, Paula McCartneyho. Než se však dali dohromady, byla Linda uznávanou fotografkou hudební scény 60. let. I přesto, že obor fotografie nevystudovala a řemeslo více méně odkoukávala od fotografa Davida Daltona, s nímž v roce 1965 randila. Ten sám před svou přítelkyní smekl, když viděl, jak si dokázala poradit s divokými a nezvladatelnými rockovými hudebníky, které fotit bylo vždy o nervy. “Dělali, co ona chtěla, bez velkého povyku,” řekl Dalton.

Když Stoni pořádali turné v USA, vybrali si právě Lindu McCartney jako jediného fotografa, koho pozvali k sobě na jachtu. Pár měsíců na to jí bylo umožněno fotit v zákulisí jinou slavnou skupinu – The Beatles. Lindiny fotky se totiž zalíbily manažeru kapely Brianu Epsteinovi. Během focení se Linda seznámila s Paulem McCartneym a za dva roky na to se pár vzal. Manželství jim vydrželo až do Lindiny smrti v roce 1998, kdy podlehla rakovině prsou.

Mezi plejádou hudebních ikon 60. let, které Linda McCartney na svých fotkách zvěčnila, byli například Todd Rundgren, Aretha Franklin, Grace Slick, Jimi Hendrix, Bob Dylan, Janis Joplin, Eric Clapton, Simon & Garfunkel, the Who, the Doors, the Animals, John Lennon a Neil Young. Když fotila Erica Claptona pro časopis Rolling Stone, stala se první ženou, jejíž fotka se dostala na přední obálku tohoto magazínu. Lindiny fotografie byl později vystavovány ve více než 50 galerií světa. Kolekce jejích prací vyšla roku 1993 v knize “Šedesátá léta Lindy McCartney: Portrét jedné éry.” Některé z těchto snímků můžete vidět v naší fotogalerii.

 

user-avatar

Yvonne K.

14. 06. 2017 | 14:30

Zavří­t reklamu