válkaČeskoslovenskoobjevy

Hrůzné mumie z Guanajuata vyděsily nejen Raye Bradburyho

Hrůzné mumie z Guanajuata vyděsily nejen Raye Bradburyho
Zdroj: all-that-is-interesting.com
+ 8 fotek+ 9 fotek

Když v roce 1947 zavítal známý spisovatel sci-fi románů Ray Bradbury do mexického města Guanajuata, byl naprosto otřesen tím, co tam našel. "Tato zkušenost mě tak vyděsila, že jsem se nemohl dočkat, až odletím z Mexika," řekl Bradbury poté, co spatřil tamní děsivé mumie.

Tomáš Chalupa 16. října 2017

V padesátých letech 19. století bylo Guanajuato zasaženo obří epidemií cholery. Mrtvé už nebylo kam dávat, místní podzemní hřbitovy byly beznadějně plné. Vláda rozhodla, že se budou mrtví umisťovat do nově vybudovaných nadzemních hrobek. Zde se částečně nabalzamovaná těla vlivem horkého a suchého vzduchu začala samovolně mumifikovat.

Ovšem vláda také zavedla poplatky za to, že tam mohou lidé umisťovat své nebožtíky. Kdo neměl peníze, a že jich bylo hodně, ten měl smůlu. Těla těch, jejichž příbuzní nezaplatili, byly z krypt přemístěny do skladu. Právě v té chvíli lidé poprvé uviděli, jak vypadají těla jejich mrtvých příbuzných. Tváře zkřivené v hrůzných šklebech, těla vyschlá a mumifikovaná. Jedním slovem hrůza. Našla se dokonce těla, u kterých to vypadalo, že dotyční byli pohřbeni zaživa. Jako třeba Ignacia Aguilar, jejíž tělo ukazovalo hrůzný výjev. Byla zakousnutá do své vlastní ruky. Mezi mumiemi byla i jedna, která patřila teprve 24 týdnů starému novorozenci, nedonošené dítě zemřelo při předčasném porodu.

Na přelomu století se z celé hrůzy stala turistická atrakce. 111 mumií bylo vyjmuto z hrobek, aby byly předvedeny zvědavým návštěvníkům města. V roce 1968 bylo ve městě postaveno muzeum mumií a tento bizarní turistický artikl dále přitahoval návštěvníky z celého světa. I dnes se na toto místo můžete jen podívat a v tamním El Museo de las Momias si prohlédnout 59 vystavených mumií. Je to pohled jen pro otrlé.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu