válkaČeskoslovenskoobjevy

Hříšný tanečník Patrick Swayze: takhle před 21 lety tančil se svou ženou Lisou

+ 3 fotky+ 4 fotky

Psal se rok 1994 a udílely se mezinárodní hudební ceny. Při této příležitosti americký herec a tanečník Patrick Swayze poprvé před televizními kamerami zatančil naživo se svojí dlouholetou manželkou Lisou Nieme. Jejich vášnivý tanec prozrazoval nejen výjimečné nadání obou tanečníků, ale i jejich souhru a silné pouto, které tento pár drželo pohromadě celých 34 let. Až do Patrickovy smrti v roce 2009, kdy prohrál svůj boj s rakovinou.

blondie 20. března 2015

Patrick se věnoval baletu už od malička, neboť jeho matka Patsy provozovala v Houstonu taneční školu. Tu navštěvovala i plavovlasá Lisa, která o čtyři roky staršímu Patrickovi padla do oka. Jeho matce se to však nelíbilo a nakázala Patrickovi, který tak rád střídal děvčata, aby dal od její talentované patnáctileté žačky ruce pryč. Samozřejmě ji neposlechl a Lisu si v roce 1975 dokonce vzal.

Jejich vztah vydržel i přes to, že spolu nemohli mít děti a že Patrick tak rád holdoval alkoholu, kvůli kterému se někdy stával pro své okolí nebezpečným. Lisa od něj nakonec utekla a vrátila se, až když se rozhodl jít na léčení. Vždy ho podporovala a stála při něm v jeho těžkých chvílích, a v té nejtěžší, když umíral na rakovinu, ho držela za ruku. Ve světle těchto skutečností je pohled na jejich hříšně krásný tanec ještě působivější a dojemnější než před 21 lety.

Další články

Zavří­t reklamu