válkaČeskoslovenskoobjevy

Horor ve 103. patře. Na skleněné podlaze chicagské vyhlídky se objevila prasklina

Horor ve 103. patře. Na skleněné podlaze chicagské vyhlídky se objevila prasklina
Zdroj: boredpanda.com
+ 7 fotek+ 8 fotek

Skleněné balkony na chicagském mrakodrapu svým návštěvníkům obvykle nabízí příjemnou dávku vzrušení. Incident, k němuž došlo na začátku června, nabídl ale poněkud jiný typ mrazení v zádech.

Simona Knotkova 19. června 2019

Willis Tower Skydeck je vyhledávaným místem turistů. Kromě rozlehlého výhledu na Chicago i nedaleké jezero Michigan zde návštěvníci mohou zažít taky pořádný adrenalin. Vyhlídka je totiž celá prosklená, a tak navozuje pocit, jako by člověk měl spadnout do prostoru. Návštěva místa proto asi nebude úplně vhodná pro ty, kteří trpí panickým strachem z výšek. I ti, kteří akrofobií netrpí, zde ale mohou zažít pořádně krušné chvilky. Na začátku června totiž málem došlo k tomu nejhoršímu – ochranná vrstva skleněné podlahy na jednom ze čtyř vysunutých balkonů popraskala.

Incident popsal na svém Facebooku muž pojmenovaný jako Jesús PC, který byl nahoře společně se svou rodinou. Když se na podlaze vyhlídky objevily trhliny, stála na ní zrovna jedna matka se dvěma dětmi. „Všichni zbledli. Lidi kolem znervózněli. Dokonce ani zaměstnanci nevěděli, co mají dělat. Rodině pochopitelně řekli, aby z vyhlídky vystoupila. Nikdo naštěstí nespadl,“ píše ve svém svědectví.

Ani nebývalá událost mu ale nezabránila v tom, aby vstoupil na další balkon a pokochal se pohledem na město. „Zaměstnanci uzavřeli balkon černou roletou, ale další byly stále v provozu. Kromě manželky, která má strach z výšek a na žádný další kvůli prasklinám už nechtěla vstoupit, jsem s rodinou zkusil ještě jednu vyhlídku. Vůbec jsem se necítil nebezpečně,“ tvrdí.

Také mluvčí Willis Tower Skydeck sdělil do médii, že není třeba se bát a situace je plně pod kontrolou. Ochranná vrstva podlahy funguje totiž podobně jako ochranné sklo mobilního displeje a praskliny jsou tak vlastně znamením, že svůj účel plní. Přesto by podobnou situaci ve 412 metrech asi nikdo zažít nechtěl.

Vyhlídku Willis Tower Skydeck navštěvuje ročně až 1,7 milionu lidí. Vstupné pro děti do 12 let činí 17 dolarů (385 korun), zbytek platí 25 dolarů (567 korun). Děti do tří let mají poté vstup zdarma.

Další články

Zavří­t reklamu