válkaČeskoslovenskoobjevy

Horor Kanibalové vyšetřovala policie, měla obavy o osud herců

Horor Kanibalové vyšetřovala policie, měla obavy o osud herců
Zdroj: Profimedia

V roce 1980 spatřil světlo světa italský horor Cannibal Holocaust, který se do české distribuce dostal pod jednodušším názvem Kanibalové. Jeho režisérem byl Ital Ruggero Deodato, kterému od té doby nikdo neřekl jinak než „pan kanibal“. Ovšem to bylo ještě to nejmenší.

Tomáš Chalupa 25. března 2021

Příběh snímku vypráví o skupině archeologů z New Yorku, kteří se vypravili do hlubin amazonského deštného pralesa, aby zde našli zmizelý štáb točící dokumentární film u tajemného kmene kanibalů. Jak se dá tušit, našli kanibaly, ale štáb už nikoliv. Místo toho se brzy měli stát potravou pro domorodce milující lidské maso.

Film ukazuje opravdu nechutné scény násilí na lidech i na zvířatech. Hned po premiéře filmu skončil Dodato v base a policie jej obvinila z obscénností. A nejen to, někteří kritici filmu tvrdili, že scény ve filmu jsou natolik reálné, že zkrátka musely být … reálné. Začalo se mluvit o tom, že minimálně jeden herec byl před kamerou skutečně zabit.

Nebyla to pravda a pro Deodata nebyl žádný problém dokázat, že nikdo nezemřel. Všichni herci se objevili u soudu, nikdo nechyběl a všichni se postavili za režiséra. Natáčení si užívali a popsali, že Deodato precizní prací dosáhl toho, že efekty vypadaly tak realisticky. Deodato byl podle nich velmi milý a profesionální režisér, o nějakém násilném nebo obscénním chování nemohla být vůbec řeč.

Thumbnail # Jak se točil film Capone? Tom Hardy v roli gangstera dostal od své kolegyně menší nakládačku
Mohlo by Vás zajímat:

Jak se točil film Capone? Tom Hardy v roli gangstera dostal od své kolegyně menší nakládačku

Deodato byl sice okamžitě propuštěn a osvobozen, ale film byl současně zakázán v mnoha zemích světa a dostával se k divákům neoficiálními pololegálními kanály. Právě tato situace nakonec přinesla filmu nehynoucí slávu a status kultovního filmu. Film je také chápán jako první z žánru foun footage, který proslavil mnohem více film Záhada Blair Witch.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu