válkaČeskoslovenskoobjevy

Horolezec vystoupil na Rysy. Ke svému překvapení tam našel kočku

+ 3 fotky+ 4 fotky

Kočka asi není zrovna tím, co byste očekávali po výstupu na nejvyšší bod Polska Rysy. Přesně na tohoto zástupce šelem ale narazil horolezec Wojciech Jabczynski.

Simona Knotkova 2. listopadu 2018

Zrzatá kočka poklidně seděla na skalnatém povrchu a lízala si tlapku. Když zaregistrovala příchod horolezců, nelekla se a dál pobývala na svém místě. Později se k nim v čase svačiny dokonce přiblížila a očekávala, že od nich něco dostane. Wojciechův rohlík se sýrem ji však příliš neoslnil.

Muže přítomnost kočky na vrcholku nejvyšší hory Polska (2503 m) velmi překvapila. Z nečekaného setkání si pořídil foto a video dokumentaci, kterou publikoval na Facebooku. Mezi uživateli sociální sítě tak vzbudil pobavení i úžas nad tím, jak se zvíře v podobně extrémním prostředí objevilo. Někteří míní, že se do hor nejspíše zaběhlo z turistické boudy pod vrcholem. Jiné komentáře v sobě ale nesly i obavu, zda kočka může v drsné přírodě vůbec přežít.

„Bohužel ji čeká smrt. Bylo by pěkné, kdyby někdo prokázal špetku empatie a zdravého rozumu a pokusil se ji vzít do zvířecího útulku,“ stojí v jedné z reakcí.

Další články

Zavří­t reklamu