válkaČeskoslovenskoobjevy

Holky nacistů: kolaborantky ve chvílích štěstí i hanby

Holky nacistů: kolaborantky ve chvílích štěstí i hanby
Zdroj: warhistoryonline.comn
+ 15 fotek+ 16 fotek

Okupovaná Francie byla pro německé vojáky doslova rájem. Krásné francouzské ženy zdaleka nebyly odmítavé k jejich návrhům a mnoho Němců s některou z nich navázalo chvilkový nebo i dlouhodobý vztah. Také francouzské prostitutky byly vyhlášené a Němci si je nemohli vynachválit.

Tomáš Chalupa 23. června 2015

Říkalo se tomu horizontální kolaborace. Sexuální styky s Němci nebo milostné pletky mohly ženám přinést četné výhody od ochrany a jídla až po luxusní bydlení a blahobyt. Jenže za každou radost se musí jednou zaplatit. Po skončení války bylo na tyto ženy pohlíženo jako na kolaborantky. Byly veřejně stříhány dohola na znamení hanby, čekaly je špalíry hanby, někdy i bití. Tento osud stihl tisíce žen, o mnoha dalších se ani historie nedozvěděla, protože zejména na venkově se s kolaborantkami žádné soudy nekonaly. Veřejné lynče se konaly v mnoha městech i menších obcích.

Některé z žen se bránily tím, že byly k prostituci donuceny, další zase tvrdily, že jejich láska k německým partnerům byla opravdová. Jenže poválečná nálada nebyla podobným vysvětlením nakloněna a s nějakým řádným soudem se také nikdo většinou nezdržoval. Spala jsi s Němcem? Stihne tě trest! Na fotografiích je dobře vidět kontrast mezi bezstarostnými chvílemi za války a odplatou, která postihla tyto ženy v době míru.

Další články

Zavří­t reklamu