Hodinky Rolex pro potápěče prakticky nelze koupit.

Hodinky Rolex pro potápěče prakticky nelze koupit. | zdroj: warhistoryonline.comn


Hodinky Milsubs nikde nekoupíte, vyrábí se jen pro potřeby ponorkářů

TÉMATA: hodinky | ponorky | námořnictvo

user-avatar

Tomáš Chalupa

30. 12. 2019 | 10:00

Sběratelé cenných hodinek by jistě ve své sbírce rádi viděli i hodinky Military Issue Rolex Submarine (zkráceně Milsubs), které, jak název napovídá, jsou určeny armádě, speciálně pak pro posádky ponorek. V obchodech je koupit nelze.

Jsou to hodinky navržené a vyrobené firmou Rolex speciálně pro námořnictvo. Jelikož nebyly nikdy dány do prodeje, jsou mimořádně žádané sběrateli. Charakterizuje je černý ciferník s podsvícenými body, označujícími hodiny. 

Ještě vzácenější variantou Milsubs jsou hodinky navržené pro britskou Royal Navy, které byly vyrobeny jen v počtu 1200 kusů, a je tudíž obtížnější se k nim dostat. Byly určeny pro námořní potápěče pohybující se ve velkých hloubkách. Měly speciální zařízení, kterým je bylo možné uchytit na speciální desku využívanou potápěči k navigaci. Obsahují také méně kovu, aby neaktivovaly magnetické miny, které potápěči kladou pod vodu. Na ciferníku je také hloubkoměr, který jiné typy Milsubs nemají.

Firma Rolex přestala tyto hodinky vyrábět. Jejich cena i zájem o ně je údajně velmi vysoký, ale poptávka výrazně převyšuje nabídku. Mariňáci jen zřídkakdy mají potřebu prodávat své hodinky. Navíc identifikační čísla hodinek i se jmény majitelů jsou zanesené ve vojenských archivech a změna majitele se musí hlásit námořnictvu. Takže šance nějaké koupit je opravdu velmi malá.  

user-avatar

Tomáš Chalupa

30. 12. 2019 | 10:00

Zavří­t reklamu