Emerson měl těžký start do života, ale teď se má už dobře.

Emerson měl těžký start do života, ale teď se má už dobře. | zdroj: insider.com


Hluchý muž si osvojil hluché štěně. Učí ho znakovou řeč

TÉMATA: zvířata | psi | handicap

user-avatar

Simona Knotková

11. 05. 2019 | 08:24

Nick Abbott z amerického státu Maine je od narození hluchý. Před nedávnem si adoptoval štěně, které bojuje se stejným handicapem.

První dny pejska Emersona nebyly jednoduché. Společně se svými sourozenci strávil šest týdnů v neuspokojivých podmínkách jednoho útulku, odkud putoval do rodiny. Tam začala jeho etapa záchvatů, kvůli kterým musel být hospitalizován. Veterináři zjistili, že Emerson je infikovaný parvovirem. Protože byl virus objeven včas, léčba naštěstí proběhla úspěšně. Další kroky štěněte vedly do útulku North Florida Rescue Maine. Tamní zaměstnanci se mu snažili najít nového páníčka pomocí Facebooku. Ve svém příspěvku ale museli zmínit jednu důležitou věc – pejsek je nejenom hluchý, ale také špatně vidí.

"Emerson je nyní zdravé a veselé štěně. Nejsme si jistí, jestli se jako hluchý a zrakově postižený už narodil, nebo se tak stalo jako důsledek záchvatů, ale rozhodně víme, že ani jedna z těchto komplikací ho nijak netrápí. V poslední sobě se mu zlepšil zrak, a tak své potíže lépe překonává. Dostal nejenom jednu, ale rovnou dvě příležitosti žít, a pere se s tím! Dobře vychází se psy i kočkami, miluje děti. Rád se tulí a dělá všechno to, co milujeme i my – chodí rybařit, hraje si ve sněhu, odpoledne si dává šlofíka, jezdí autem a mnoho dalšího. Je to společenský kluk, který bude vynikajícím členem rodiny," stálo mimo jiné v internetové nabídce na stránkách útulku.

Zaujala člověka s podobným osudem, od narození hluchého Nicka Abbotta. Když se na zvíře přijel do útulku osobně podívat, ihned si spolu padli do noty. "Přišel rovnou ke mně, sedl si k mým nohám a ani se odtamtud nehnul. Dá se tedy říct, že si mě vybral. Hned od začátku jsem věděl, že spolu budeme vycházet," vypráví muž.

Aktuálně ho dokonce učí znakovou řeč. I když by mnoho lidí předvídalo opak, Abbott tvrdí, že mezi nimi nejsou žádné komunikační bariéry. "Máme mezi sebou úžasné pouto. Navzájem si velmi dobře rozumíme. Věřím tomu, že mi byl souzen. Je výjimečný," uzavírá.

user-avatar

Simona Knotková

11. 05. 2019 | 08:24

Zavří­t reklamu