válkaČeskoslovenskoobjevy

Hlasité kohoutí kokrhání skončilo až u soudu

Hlasité kohoutí kokrhání skončilo až u soudu
Zdroj: odditycentral.com

Maurice je jméno kohouta z francouzské obce Saint-Pierre d’Oléron, který se stal předmětem soudního sporu. Tedy přesněji jeho každodenní ranní hlasité kokrhání, které budilo sousedy. A ti to nechtěli nechat jen tak.

Tomáš Chalupa 21. června 2019

Majitelé Maurice, který byl součástí jejich chovu slepic, se ale bránili výtkám tvrzením, že žijí na vesnici v rurální oblasti, kde prostě kokrhání kohoutů tak nějak patří k běžnému koloritu. Kdo byl někdy na vesnici, asi jim dá za pravdu.

Problém nastal s příchodem turistů. Zatímco místním lidem kohout nijak zvlášť nevadil, přespolní, kteří si do vesnice přijeli odpočinout na své chaty nebo do soukromých apartmánů, chtěli především klid. Stížnostem sousedů se Mauriceho majitelka Corine Fesseau pokusila vyjít vstříc tím, že ho zavírali do kurníku až do půl deváté ráno. Ani to však situaci příliš nezlepšilo a nakonec vše skončilo až u soudu. Ještě před tím se sice starosta města pokusil o smírné řešení, ale ani jemu se nepodařilo spor vyřešit. Soud už nařídil v případě „narušování sousedského soužití“ stání, které je plánováno na 7. července. Jak celý proces dopadne, se dá těžko predikovat, kohout Maurice každopádně zatím kokrhá vesele dál a nadále tím budí nespokojené sousedy.

Další články

Zavří­t reklamu