Adolf Hitler měl mladšího bratra hydrocefalika.

Adolf Hitler měl mladšího bratra hydrocefalika. | zdroj: dailymail.co.uk


Adolf Hitler měl postiženého bratra. Jak to ovlivnilo dějiny?

TÉMATA: hitler | německo

user-avatar

Tomáš Chalupa

22. 06. 2016 | 15:30

Adolf Hitler měl bratra, který ovšem žil jen sedm dní. Měl velkou hlavu, trpěl hydrocefalií, což je nahromadění mozkomíšního moku v nitrolebním prostoru, které způsobuje vodnatelnost mozku. Otto Hitler se narodil tři roky po Adolfovi. Ten ale o něm nikdy nemluvil.

Hitlerovi rodiče Alois a Klara měli celkem šest dětí – Gustava, Idu, Adolfa, Ottu, Edmunda and Paulu. Dospělosti se dožila jen Paula a Adolf, všechny ostatní děti zemřely. O Ottovi mluvila jen Hitlerova sestra Paula, Adolf ho nikdy nezmiňoval. Podle Pauly byl Otto jen o dva roky mladší než Adolf. Předseda branauské historické společnosti Florian Kotanko však v archivech města Branau zjistil, že Otto se narodil 17. června 1892. Žil pouze sedm dní. Důležité je, že se narodil až po Adolfovi, tedy že nebyl čtvrtým, ale třetím potomkem svých rodičů.

Hitlerova sestra Paula

Podle Kotanka to mohlo znamenat, že malý Adolf si byl vědom těhotenství své matky, stejně tak jako postižení a smrti svého bratra. Mohlo to prý také později ovlivnit Hitlerovu politiku vůči mentálně a tělesně postiženým. "Jak moc to ovlivnilo Hitlerovo další chování, je otevřená otázka," řekl Kotanko.  Hitler v roce 1939 podepsal zákon o eutanázii postižených. Přestože ho později odvolal, bylo do konce války zabito čtvrt milionu postižených. 

Jediným dítětem, které z rodiny Hitlerů přežilo druhou světovou válku, byla Paula. Ta v roce 1945 řekla vyšetřovatelům, že Gustav a Ida zemřeli jako malí na záškrt, Edmund v roce 1900 na spalničky, u Otty důvod smrti neznala. 

 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

22. 06. 2016 | 15:30

Zavří­t reklamu