Mělo to být nacistické luxusní letovisko, ale je to jen betonová ruina. | zdroj: dailymail.co.uk


Podívejte se do Hitlerova gigantického letoviska, které nenavštívil ani jediný host

TÉMATA: třetí říše | nacisté | architektura | druhá světová válka

Luxusní a rozlehlé letovisko Prora měla být ukázka vůbec nejlepší nacistické architektury. Gigantický hotel s 10 000 pokoji nakonec Hitler nedokončil. Nemělo tak ani jediného hosta.

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 11. 2014 | 02:37

Hotelový resort Prora byl situován na pobřeží vyhledávaného ostrova Rujana. Jeho výstavba začala v roce 1936 a ani v roce 1939, kdy byla stavba zastavena, nebyl ještě dokončen. Němci postavili devět samostatných budov celého resortu, než se rozhodli, že v začínající válce bude lepší stavět letadla a tanky.

Z komplexu Němci dokončili devět budov

V Proře se mělo rekreovat až 20 000 lidí, plánovaly se pobyty rodin zasloužilých straníků a jejich rodin, ale i běžných lidí, kteří se zasloužili o budování Třetí říše. Letovisko zabíralo tři míle pobřeží. Ani jediný člověk se sem však nikdy nepodíval. Válka všechny další stavební práce přerušila.

Dnes je tu pusto

Po válce se do objektu dostala sovětská armáda. Původně chtěli Rusové vše vyhodit do povětří, ale neměli dostatek dynamitu. Nakonec se z letoviska stala přísně střežená základna východoněmecké lidové armády. Byla vymazána ze všech map a sloužila dělostřeleckým a tankovým jednotkám.

A prázdno

Nyní je místo prodáno, uvažuje se o využití staveb pro domovy důchodců a sanatoria, ale také luxusní byty. Jak celý developerský projekt dopadne, však ukáže až čas.

Budou tu jednou stát domovy důchodců nebo domy boháčů? Zatím to na to nevypadá

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 11. 2014 | 02:37

Zavří­t reklamu