válkaČeskoslovenskoobjevy

Hitler si před invazí bleskově zamluvil domy ve Velké Británii, jenže ji nedobyl

Hitler si před invazí bleskově zamluvil domy ve Velké Británii, jenže ji nedobyl
Zdroj: warhistoryonline.com
+ 4 fotky+ 5 fotek

Adolf Hitler se v roce 1940 domníval, že mu padne k nohám i poslední soupeř v Evropě - Velká Británie. Dokonce už sestavil cosi jako nákupní lístek, na kterém byly budovy, které hodlal po okupaci Anglie ihned zabrat pro sebe, své přátele nebo armádu. Ovšem jak praví jedno přísloví: není dobré porcovat medvěda, který ještě běhá po lese.

Tomáš Chalupa 19. února 2016

Onen seznam obsahuje několik budov v Londýně i po celé Anglii, o které měl vůdce eminentní zájem. Byla mezi nimi například devatenáctiposchoďová budova Senat House, která za války sloužila jako Ministerstvo informací a dnes v něm sídlí Londýnská univerzita. Monumentální stavba postavená ve stylu Art Deco měla sloužit jako velitelství okupační armády.

Velké plány měl Hitler také s Ibex House v londýnské City. Další perla stylu Art Deco je dnes velkým kancelářským komplexem. Ovšem Hitler chtěl mít zde centrálu wehrmachtu nebo luftwaffe.

Do rukou wehrmachtu měla padnout také slavná Eton College, kde mělo vzniknout výcvikové centrum pro vysoké armádní důstojníky. Blackpool měl fungovat jako rekreační a odpočinková oblast pro vojáky. Zabrat se měly také velké tržnice v Ludlowu a Bridgnorthu.

Nic z toho nakonec nebylo. Jak známo, Hitlerova armáda se nikdy v Británii nevylodila, a všechny plány na obsazení budov tak zůstaly jen na papíře.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu