Jedna z fotek zachycujících Hitlerovy styky s aristokracií, na snímku konkrétně britská šlechtična Unity Mitford.

Jedna z fotek zachycujících Hitlerovy styky s aristokracií, na snímku konkrétně britská šlechtična Unity Mitford. | zdroj: dailymail.co.uk


Hitler se za války paktoval s aristokraty. Problém mu nedělala ani židovská princezna

TÉMATA: druhá světová válka | německo | hitler | nacismus | aristokracie

user-avatar

Simona Knotková

30. 09. 2016 | 13:00

Nacistická představa dokonalé společnosti byla založena na beztřídnosti. Jak už to ale bývá, výjimky se mohly někdy udělat, zvlášť když byl ve hře vliv a kontakty aristokratů. V tu chvíli nevadil ani "nečistý" židovský původ.

Rakouská princezna Štěpánka z Hohenlohe-Waldenburg-Schillingsfürstu měla v rodokmenu židovský původ, tedy příslušnost, kvůli níž miliony lidí umíraly v koncentračních táborech. Šlechtičnu hrůza holocaustu ale minula. Namísto toho se jí dostalo čestného árijského titulu a Zlaté medaile nacistické strany. I to píše ve své nové knize Hitlerovi tajní pomocníci historička Karina Urbach.

"Byla oceněna, protože roky využívala své styky se šlechtou a otevírala Hitlerovi vrátka k setkáním s vlivnými lidmi. Byla jedním z mnoha Hitlerových tajných pomocníků," tvrdí Urbach.

Štěpánka z Hohenlohe-Waldenburg-Schillingsfürstu na archivním snímku.

Nejmocnějšímu muži Třetí říše ochotně donášel také další člen rakouské monarchie Max Egon z Hohenlohe-Langenburgu. Jeho rodina měla kontakty na mocnáře ve Francii, Itálii či Rusku, v blízkém vztahu byla také k papeži. Co víc si mohl Hitler přát? Možná ještě přízeň britské královské rodiny. A i tu měl podle publikace mít!

Všechny dokumenty, které by o tomto spojení mohly veřejnosti přinést detaily, jsou ale bohužel pod zámkem a nezdá se, že by anglická monarchie měla zájem je v blízké době snad vypustit do světa.

user-avatar

Simona Knotková

30. 09. 2016 | 13:00

Zavří­t reklamu