Takto vypadal obličej nafukovací panny zvaný Frau Helga

Takto vypadal obličej nafukovací panny zvaný Frau Helga | zdroj: exibart.com


Hitler rozdával vojákům nafukovací panny, aby je ochránil před syfilidou

TÉMATA: německo | nacisté | sex | druhá světová válka

user-avatar

Tomáš Chalupa

21. 05. 2015 | 14:00

Hitler měl mnoho bizarních nápadů a trpěl mnoha obsesemi. Například nesnášel maso, kouření, měl hrůzu z ostrých čepelí a také se obával syfilidy. Tedy ne že by touto pohlavní chorobou sám trpěl, protože při svém asketickém způsobu života ji mohl jen stěží chytit, ale obával se o své vojáky. Návštěvy hampejzů a prostitutek mohly podle jeho názoru zcela rozvrátit jeho armádu. A tak našel řešení.

Na problematiku syfilidy Hitlera v roce 1940 upozorňoval také Heinrich Himmler. "Největší bezpečnostní nebezpečí v Paříži je obrovské a nekontrolované množství prostitutek," psal šéf SS v jednom z hlášení Vůdci. Hitler s Himmlerem (není úplně jasné, koho to napadlo prvního) proto ještě v tom samém roce spustili tajný projekt Borghild. Spočíval ve výrobě zmenšených nafukovacích panen, které by se daly pohodlně nosit v polní torně pěšáků.

Jako předloha měla púvodně sloužit známá maďarská herečka Kathy von Nagyová, ale ta to odmítla. Nakonec vznikla blonďatá modrooká verze podle neznámé předlohy, nazvaná Frau Helga. Následovaly testy a po nich se prvních 50 nafukovacích panen dostalo do rukou Himmlerových esesáků. Jenže projekt byl po dvou letech zastaven. Vojáci odmítali nosit panny ve svých tornách, protože se obávali zesměšnění v případě zajetí. Navíc nafukovací figuriny jen těžko mohly nahradit pohledné lehké děvy v ulicích Paříže. Projektu dal ránu do vazu také spojenecký nálet na Drážďany, při kterém byla zničena továrna, kde se panny vyráběly.

Není jasné, kolik panen se vyrobilo ani jakou měly podobu. V muzeu v italské Brescii je vystavena pravděpodobná podoba obličeje Frau Helgy, nicméně celá postava k vidění není. 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

21. 05. 2015 | 14:00

Zavří­t reklamu