Střely V-2 se prý testovaly na německých městech.

Střely V-2 se prý testovaly na německých městech. | zdroj: warhistoryonline.comn


Hitler prý nechal bombardovat německá města! Testoval rakety V-2

TÉMATA: německo | v-2 | zbraně | technologie

user-avatar

Tomáš Chalupa

30. 03. 2015 | 08:00

Střely V-2 byly děsivou zbraní nacistického Německa, které měly pomoci Adolfu Hitlerovi zvrátit průběh války. Mířily hlavně na Londýn a vybíraly si krutou daň. Teď se objevily informace, že tyto střely Němci testovali i na vlastních městech a lidech.

Důkazy o tom prý leží v archivech a tajných dokumentech SS. Ty údajně naznačují, že Hitler nechal prototypy střel V-2 bombardovat vlastní města a následně prohlásil, že šlo o spojenecké bombardování. K testům docházelo v Pomořansku na severu říše.

Informace o těchto věcech se dostaly na veřejnost náhodou. Tajné dokumenty měl u sebe dlouhá léta jeden sběratel válečných historických předmětů, který je před nedávnem prodal v Londýně v aukci. Mnoho dokumentů je ale psáno v kódech, a muž tak nedokázal určit, jaký je jejich obsah. Přesto se mu prý podařilo rozluštit, že tajnou operaci spojenou s bombardováním vlastních měst kvůli testům V-2 měla na starosti jednotka Kommandostelle SS, která měla testy organizovat a také monitorovat účinky střel, způsobené škody a další informace podstatné pro vývoj střely. Zprávy a dokumenty o testech byly vyhotoveny jen v 10 kopiích, aby se nedostaly do rukou spojencům.

Bohužel zprávy jsou zatím příliš kusé a obsahují málo konkrétních informací, aby se je dalo brát stoprocentně za pravdivé. Chybí zatím to podstatné – data testovacích odpalů a jména měst, na které měly rakety dopadnout. V dokumentech je údajně jen rozluštitelné, že k ostrým odpalům na německá města docházelo krátce po invazi do Normandie.

Testy raket V-2 probíhaly už od roku 1943 a je možné, že se v rámci nich testovala i účinnost hlavic. Jestli se tak dělo v německých městech na severu, pak by to byla nová a velmi důležitá informace. Jenže se ji zatím nedá nijak ověřit. Nový majitel dokumentů, který je koupil za dva a půl tisíce liber, není znám a na materiály se tudíž nemohou podívat odborníci. Vše tedy zatím zůstává v rovině spekulací.

user-avatar

Tomáš Chalupa

30. 03. 2015 | 08:00

Zavří­t reklamu