válkaČeskoslovenskoobjevy

Hitler miloval Blondi více než Evu Braunovou

Hitler miloval Blondi více než Evu Braunovou
Zdroj: Wikimedia Commons
+ 5 fotek+ 6 fotek

Blondi byla fena německého ovčáka a podle mnohých ji Adolf Hitler miloval více než svou dlouholetou družku Evu Braunovou, kterou si vzal těsně před smrtí. Jeho vztah k Blondi byl opravdu vřelý, byť fenu také krutě bil.

Tomáš Chalupa 25. června 2021

Když se Hitler ve svém bunkru chystal na sebevraždu, měl v plánu se zabít skousnutím kapsule s jedem a současně výstřelem z pistole. Jeho žena Eva si chtěla vzít život jen jedem. Ten se ale nejprve musel vyzkoušet. Podali ho proto Blondi, Hitlerově milované feně německého ovčáka, která okamžitě pošla. O den později zemřel Hitler i Braunová. To je konec příběhu, jehož začátek se začal psát, když Martin Bormann daroval Hitlerovi právě tuto fenu. Blondi údajně pocházela z tehdy vyhlášené chovatelské stanice psů ve slezských Kravařích.

Hitler si Blondi okamžitě zamiloval. Hitler obecně zbožňoval právě toto plemeno, považoval je za nejušlechtilejší psy ze všech. Podle knihy Ztracený život Evy Braunové od Angely Lambertové, byla Blondie mimořádně inteligentní a dokázala si rychle získat Hitlerovu přízeň. Ten se s ní neváhal fotografovat, běžně se s ní ukazoval na veřejnosti, mazlil ji a líbal. Nic z toho nezažila jeho Eva Braunová, rozhodně ne v takové míře, až do konce války se musela držet spíše v ústraní. Právě proto Lambertová spekuluje, že Blondi měl Hitler raději než vlastní manželku. Na druhou stranu Erna Flegelová, která pobývala v Hitlerově bunkru až do konce války, vypověděla, že Hitler Blondi opakovaně surově bil, pokud nebyla poslušná. Její smrt ale podle ní znamenala definitivní zlom i pro samotného Hitlera a měla na něj obrovský vliv.

Thumbnail # V Moskvě zemřel aligátor, který prý patřil Hitlerovi
Mohlo by Vás zajímat:

V Moskvě zemřel aligátor, který prý patřil Hitlerovi

Eva Blondi nesnášela už jen proto, že měla často povoleno spát v Hitlerově posteli, častěji než ona sama. Kopala ji proto tajně pod jídelním stolem a dávala okázale najevo, že má raději své dva skotské teriéry jménem Negus a Stasi. Měla radost, když Hitler Blondi bičoval, jenže ten pak přišel jako by nic a začal se s Blondi zase mazlit. Eva to měla zkrátka marné.

Blondi porodila v bunkru pět štěňat. Hitler jedno z nich pojmenoval Wulf, jména ostatních nejsou známá. Hitler nařídil krátce před svou smrtí svému ošetřovateli psů Fritzi Tornowi, aby je všechny zastřelil.

Thumbnail # Blondi byla milovaná fenka Adolfa Hitlera. Po jeho boku také zemřela v bunkru
Mohlo by Vás zajímat:

Blondi byla milovaná fenka Adolfa Hitlera. Po jeho boku také zemřela v bunkru

Hitlerova obrovská vášeň pro psy má podle historiků kořeny v jeho vojenské službě za první světové války. Tehdy Hitler zachránil opuštěného foxteriéra jménem Fuchsi. Pokud nebyl zrovna v zákopech, trávil s ním obrovské množství času a velmi k němu přilnul. Dalším psem byl údajně německý ovčák Prinz, kterého dostal v roce 1921. Ovšem byl nucen jej po čase dát do útulku, ale Prinzovi se podařilo utéct a zase se k Hitlerovi vrátil. Jestli je to pravda, nebo jde spíše o legendu, je těžko říct. Vysvětlovalo by to ale jeho velkou slabost pro německé ovčáky, které miloval pro jejich věrnost a zarputilost.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu