Frederick Bailey Deeming byl usvědčený masový vrah a zřejmě byl Jackem Rozparovačem.

Frederick Bailey Deeming byl usvědčený masový vrah a zřejmě byl Jackem Rozparovačem. | zdroj: messagetoeagle.com


Historik tvrdí, že Jack Rozparovač uprchl do Austrálie, kde našel svůj konec

TÉMATA: vrazi | vraždy | jack rozparovač

user-avatar

Tomáš Chalupa

13. 09. 2016 | 11:00

Identita možná nejslavnějšího masového vraha historie Jacka Rozparovače nebyla nikdy spolehlivě potvrzena. Nyní přichází anglický historik Mike Covell, který tvrdí, že zná nejen vrahovo jméno, ale také ví, jak skončil.

Jack Rozparovač se podle Covella jmenoval Fred Deeming. Ten byl oběšen v australském Melbourne kvůli tomu, že zabil dvě své předchozí manželky a čtyři děti. Už tehdy se spekulovalo, zda nebyl Jackem Rozparovačem. Covell prošel historické archivy v Londýně a v Austrálii a došel k závěru, že byl.

Deeming skutečně v Londýně stanul u soudu, neboť se ocitl mezi podezřelými z masových vražd. Nic mu ale nebylo prokázáno, a tak zmizel z Londýna a uchýlil se do Hullu na východě Anglie. Tady se potom oženil s Nellie Matthesonovou. Vydával se za bohatého australského rančera, ovšem po několika letech byl uvězněn pro podvody. Když ho po devíti měsících propustili, brzy se nedaleko věznice našla mrtvola jisté sedmnáctileté Mary Jane Langelyové. Někdo jí podřízl hrdlo.

Deeming navštívil svou první ženu, která se ho snažila vydírat, zatímco byl ve vězení. Zabil ji i její čtyři děti a mrtvoly uložil do cementu v podlaze kuchyně. Pak se seznámil a oženil s pětadvacetiletou Emily Natherovou a společně uprchli do Austrálie. V Melbourne ji ovšem stihl stejný osud jako ostatní ženy. Deeming ji udusil na Štědrý den roku 1891. To už bylo příliš a Australané ho brzy zatkli. V jeho domě bylo nalezeno množství nožů, seker a mečů. Deeming byl za vraždy oběšen. 

Nejen Mike Covell, ale i mnoho dalších lidí dodnes považuje Deeminga za Jacka Rozparovače. Podle Covella byl prokazatelně v Londýně v době, kdy tam Jack Rozparovač páchal své hrůzné vraždy. Podle svědků si vždy kupoval hromady novin právě ve dnech, kdy se stala nějaká z vražd. Za Jacka Rozparovače považuje Deeminga například i bývalý detektiv a forenzní vyšetřovatel Robin Napper. Všechny důkazy podle něj jednoznačně ukazují na Deeminga. Vypadá to, že Jack Rozparovač nakonec své spravedlnosti neunikl, jen jí došel v jiné zemi. 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

13. 09. 2016 | 11:00

Zavří­t reklamu