válkaČeskoslovenskoobjevy

Historický moment: Princ William se jako první člen královské rodiny objeví na obálce gay magazínu

Historický moment: Princ William se jako první člen královské rodiny objeví na obálce gay magazínu
Zdroj: mashable.com

22. června vyjde nové číslo Attitude, magazínu, který je určen především pro britskou homosexuální komunitu. Červencový výtisk bude ale něčím výjimečný. Poprvé se na jeho titulce totiž objeví člen královské rodiny.

Simona Knotkova 16. června 2016

Na úvodní straně se objeví princ William, jenž se v Kensingtonském paláci sešel s členy LGBTQ komunity a vyslechl si jejich výpovědi o homofobii a šikaně kvůli sexuální orientaci. V následném rozhovoru pro magazín pak řekl:

„Nikdo by neměl být šikanován za svou sexualitu a nikdo nesmí zažívat takovou nenávist, kterou musí trpět tito mladí lidé. Kterékoliv osobě, která čte tato slova, bych vzkázal: nemlčte o tom, promluvte si s dospělým, kamarádem, učitelem, zavolejte na linku důvěry nebo využijte služeb jiných organizací. Měli byste být pyšní na osobnost, jakou jste se stali, není se za co stydět.“

Nové číslo Attitude šlo do tisku už 8. června. Čtyři dny nato světem otřásla zpráva o hrozivé tragédii, při níž bylo zavražděno 49 návštěvníků gay klubu Pulse. Načasování princových slov a jeho vyjádření podpory homosexuálům tedy už nemohlo být příhodnější.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu