válkaČeskoslovenskoobjevy

Himmlerova dcera otce dodnes obdivuje a chrání zbylé nacisty před zákonem!

Himmlerova dcera otce dodnes obdivuje a chrání zbylé nacisty před zákonem!
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 1 fotka+ 2 fotky

Gudrun Burwitzová je přezdívaná Princezna nacismu. Bylo jí čtrnáct let, když si její otec vzal život, aby se vyhnul spravedlivému trestu. Burwitzová však dodnes otce hájí a svůj život zasvětila pomoci nacistům a jejich rodinám.

Tomáš Chalupa 28. května 2015

Je to těžko uvěřitelné, ale ani po sedmdesáti letech Burwitzová nic nemění na svých postojích. Vzpomíná na úžasné chvíle, které strávila se svým otcem při návštěvě koncentračního tábora Dachau. „Bylo to úžasné. Viděli jsme tam všechno, co šlo. Práci na zahradě. Obrázky, co kreslili vězni. Ty byly úžasné. Pak jsme dostali hromadu jídla,“ napsala si do svého deníku a i dnes na ty chvíle ráda vzpomíná.

Svůj předchozí život zasvětila nejen pomoci stíhaným a pronásledovaným nacistům, ale byla i členkou nezákonných ženských skupin. Ty měly za cíl dál hlásat nacistickou ideologii zejména mezi mladými lidi. Jejich vazalky se snažily zejména pracovat jako učitelky nebo zdravotní sestry a přinášet do školního systému nacistickou ideologii.

Napsala také knihu pamětí, jejíž rukopis dodnes má schovaný ve svém domě v Mnichově. Není příliš překvapivé, že knihu nikdo nevydal, protože Burwitzová se v ní snaží, jak sama říká, „se vypořádat se spojeneckými pomluvami“. Jednou z těchto lží má být například to, že se Himmler sám zabil v britském zajetí. Podle verze jeho dcery byl zavražděn. Himmlera chytli Britové, když se v přestrojení za obyčejného vojáka snažil uprchnout. Měl dokonce oholený knírek, aby ho nikdo nepoznal, což se částečně podařilo, protože Britům trvalo týden, než zjistili, koho to vlastně chytli.

„Nevěřím, že spolkl kapsli s kyanidem. Já ani moje matka jsme nikdy oficiálně nepotvrdili jeho úmrtí. Fotografie, kterou spojenci ukazovali, byla retušovaná fotka otce, když byl ještě naživu,“ tvrdí Burwitzová.

Burwitzová byla také vedoucí postavou skupiny Stille Hilfe neboli Tichá pomoc. V roce 2010 například zaplatila obhájce pro Samuela Kunze, esesáka zodpovědného za smrt 437 000 Židů v koncentračním táboře Belzec. Stejně tak bojovala a finančně podporovala Klaase Carela Fabera, holandského esesmana a masového vraha Židů. Zachraňovala před trestem také lyonského řezníka Clause Barbieho nebo Ericha Priebkeho, vraha italských partyzánů.

Je pozoruhodné, že Tichá pomoc je legální organizace, má kolem 40 aktivních členů a tisíce skrytých podporovatelů. Burwitzová je jejím hnacím motorem, a přestože je jí více než 80 let, je velmi aktivní a stále jí to velice dobře myslí. „Je naprosto oddaná věci nacismu. Miluje všechny ty muže, kteří sloužili zlu. Je fanatička a myslím si, že je i nebezpečná,“ prohlásil údajně o Burwitzové pod podmínkou anonymity jeden z pracovníků německé tajné služby.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu