válkaČeskoslovenskoobjevy

Herní série Total War jako učební pomůcka do dějepisu? Super nápad!

Znáte strategickou sérii Total War? Skvělá hra ukazuje dějiny starověku a středověku z pozice krále či imperátora říše, kterou si hráč zvolí. Youtubový kanál THFE Productions nyní začal vysílat historický dokument postavený právě na hře Total War.

Tomáš Chalupa 19. února 2016

Dějepis už nemusí být nudný předmět díky počítačovým hrám. Mnoho strategických her dnes poskytuje velmi věrné informace i vyobrazení historických událostí. Nejdál se v tomto směru dostala oblíbená série Total War. Její středověké a starověké části se staly mezi hráči legendárními. Kanál THFE Productions přišel se zajímavým nápadem spojit výklad o reálné historii s touto hrou. Na pomoc si vzal díl s názvem Total War: Rome, který se zabývá Punskými válkami.

Hra Total War totiž poskytuje přesný historický základ, reálné vojevůdce i vojenské jednotky, mapy i města. Umožňuje ovládat v jedné bitvě až 40 000 vojáků, kteří opět věrně kopírují starověké vojsko. V rámci samotné hry jsou k dispozici scénáře reálných bitev. Zkrátka tahle hra vás provede římskými dějinami mimořádně zábavnou fornou. Youtubový kanál THFE Productions jen opatřil videa vlastním komentářem a doplnil další informace o době, ve které se války odehrávaly. Samozřejmě provedení odpovídá možnostem YouTube a dá se mu leccos vytknout, ale každopádně je to dobrý počin, který by mohl být inspirací pro učitele dějepisu. Místo nudných výkladů je možná lepší pustit žákům kvalitní počítačovou hru a na ní vysvětlit dané historické období. Žáci si jistě lépe zapamatují látku, pokud si budou moci vyzkoušet roli římského imperátora nebo náčelníka barbarských hord.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu