válkaČeskoslovenskoobjevy

Herečka Julianne Moore skončila s nakupováním. Budete ji následovat?

Herečka Julianne Moore skončila s nakupováním. Budete ji následovat?
Zdroj: msn.com

Stále více známých osobností se zapojuje do aktivního boje s klimatickými změnami. Svou trochou do mlýna naposledy přispěla také Julianne Moore.

Simona Knotkova 26. listopadu 2019

Julianne Moore není jenom oscarová herečka, ale také aktivistka v problematice kontroly zbraní, obhájkyně práv homosexuálů či bojovnice za právo žen na interrupci. V posledních letech si k tomuto výčtu činností přidala aktivní pomoc zdevastovanému životnímu prostředí. Jako umělkyně, na kterou vzhlíží zrak veřejnosti, chce jít ostatním příkladem a už více než měsíc nekupuje žádné věci. Přesněji řečeno – žádné nadbytečné předměty, které nepotřebuje.

„Jsem momentálně ve stádiu, kdy nic nekupuju. Inspiroval mě k tomu článek o člověku, který se kvůli životnému prostředí vzdal na rok nakupování. Zvládla jsem to už měsíc a pokračuju dál. Můžu si kupovat knihy, ale nemůžu si kupovat žádné boty, oblečení nebo šperky, dokud mi něco z toho nedojde. Pokud například využiju všechny kousky mýdla, které v domě najdu, pak si teprve můžu koupit nové mýdlo,“ prozradila osmapadesátiletá herečka v listopadovém vydání britského magazínu Red.

Zde rovněž vyjádřila obavy nad aktuální světovou situací. „Myslím, že se celý svět nyní nachází v krizi. Nastalo období skutečného nepokoje, neštěstí a brutality. Vždycky jsem se zajímala o prevenci zbraní, ale čím víc informací máte, tím víc se do toho aktivně zapojujete. Je to něco, o čem hodně mluvím a nepřestanu s tím.“

Není to poprvé, kdy představitelka rolí ve filmech Hodiny, Děcka jsou v pohodě nebo Pořád jsem to já dělá něco aktivního pro planetu. Už v roce 2012 promluvila do médií za Moms Clean Air Force, organizaci žen, jež si klade za cíl čisté podnebí pro děti.

„Spousta politiků přidává do klimatické konverzace jenom prázdné kecy. Potřebujeme přesně vědět, na čí straně stojí, když jde o čistý vzduch pro naše děti. Chceme plán pro energeticky čistou budoucnost a chceme ukončit globální oteplování. Mámy ví o udržitelné energii. Mateřská láska má koneckonců nekonečné zásoby a díky ní jsou děti zdravé,“ nechala se tehdy slyšet.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu