válkaČeskoslovenskoobjevy

Herečka Betty White slaví 99. narozeniny. Prozradila svůj recept na dlouhověkost

Herečka Betty White slaví 99. narozeniny. Prozradila svůj recept na dlouhověkost
Zdroj: Profimedia

Americká herečka a komička Betty White oslaví 17. ledna své devadesáté deváté narozeniny. Významné životní jubileum si ovšem připomene v sociální izolaci.

Simona Knotkova 16. ledna 2021

Jsem požehnána dobrým zdravím, takže devadesáté deváté narozeniny se nijak neliší od mých devadesátých osmých,“ říká Betty White, americká herečka, která se nejvíce proslavila svými televizními počiny. Jako jedinému člověku v historii se jí podařilo získat nominaci ve všech kategoriích Emmy. Pyšnit se může také Grammy, která z ní v devadesáti letech udělala nejstarší držitelku ocenění.

Thumbnail # Geny vám dlouhověkost nemusí zaručit. Dědičnost ovlivňuje délku života jen minimálně
Mohlo by Vás zajímat:

Geny vám dlouhověkost nemusí zaručit. Dědičnost ovlivňuje délku života jen minimálně

Kvůli pandemii covidu-19 se herečka v posledních měsících stáhla do ústraní. Na místo zoufání a pesimismu ale hledí do budoucna s nadějí. Volný čas tráví například krmením divé zvěře nebo popíjením koktejlů. „Virus se Betty bojí!“ vzkázala do médií loni její mluvčí, a částečně tak uklidnila obavy Američanů, kteří se strachovali, že by o svůj národní poklad mohli v čase koronavirové krize přijít.

Sama herečka v rozhovoru s People prozradila tajné ingredience, díky kterým se těsně před stovkou těší dobrému zdraví a mladistvé pohodě. „Je to hlavně smysl pro humor. Neberte se příliš vážně. Ostatním můžete lhát – ne, že bych to já dělala –, ale nikdy nelžete sami sobě. Vždycky se dívejte na pozitivní stránku věci a nezaobírejte se pořád tím špatným. Být negativní bere příliš mnoho energie. Já mám také štěstí na dobrého agenta, díky kterému jsem pořád zaneprázdněná“  odhalila čtenářům své „tajemství“.

Thumbnail # Nejstarší žena na světě pila víno, hodně kouřila a milovala čokoládu. Dožila se 122 let
Mohlo by Vás zajímat:

Nejstarší žena na světě pila víno, hodně kouřila a milovala čokoládu. Dožila se 122 let

Na otázku její dlouhověkosti se loni vyjádřila také jedna z jejích blízkých přítelkyň. „Betty miluje vtip, že je to vodka, která ji udržuje mladou. Líbí se jí ta představa, že sedí v houpacím křesle, popíjí martini a sleduje televizní soutěže. Ve skutečnosti ale moc nepije. Taková není. Příležitostně si jenom usrkává z koktejlu.“

Momentálně se White setkává s ostatními lidmi jenom tehdy, když je to nevyhnutelné, jinak vyřizuje vše po telefonu. „Už se nemůžu dočkat, až znovu navštívím své přátele a přinesu jídlo svým zvířecím kamarádům,“ vyhlíží v sociální izolaci konec pandemie.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu