válkaČeskoslovenskoobjevy

Herce Robina Williamse vyučila herectví ulice

Herce Robina Williamse vyučila herectví ulice

Robin Williams od dětství trpěl nejen pocity osamělosti a smutku, ale i velkým ostychem. Navzdory tomu se stal hercem, který dokázal bavit celý svět. Svou cestu ke slávě si poctivě prošlapal, když sbíral své první herecké zkušenosti přímo na ulici jako pouliční mim.

blondie 12. srpna 2014

Takto si přivydělával při studiu herectví na prestižní škole Juilliard v New Yorku. Posléze vystupoval v nočních klubech jako sólový bavič. Nebylo to pro něj jednoduché postavit se sám před publikum, sám ho dokázat bavit a ještě naživo improvizovat. Bylo to buď, anebo. Buď se vtípky chytily, anebo to schytal herec. V případě geniálního komika, jako byl Robin Williams, platilo to prvé.

Chvíli to trvalo, ale nakonec se herec uchytil až v Hollywoodu, kde zazářil v mnoha filmech a v roce 1997 dokonce obdržel Oscara za roli psychiatra v psychologickém dramatu Dobrý Will Hunting. Sám sobě však dobrým psychiatrem nebyl. Neuměl si poradit s těžkými depresemi a závislostmi na drogách a alkoholu. Komik, který tolik rozesmíval druhé, ukončil svůj život tragicky. Oběsil se.

Bye bye Mr. Williams!

Robin Williams uměl druhé nejen rozesmát, ale i roztleskat. V roce 1980 se dokonce vmísil mezi roztleskávačky profesionálního klubu amerického fotbalu Denver Broncos.

Další články

Zavří­t reklamu