válkaČeskoslovenskoobjevy

Hemingway ji miloval, Goya v ní pracoval: Nahlédněte do nejstarší restaurace na světě

Hemingway ji miloval, Goya v ní pracoval: Nahlédněte do nejstarší restaurace na světě
Zdroj: messynessychic.com
+ 15 fotek+ 16 fotek

Pokud během vaších evropských toulek zavítáte do Madridu, nenechte si ujít návštěvu Sobrino de Botín. Restaurace stará 293 let vás nadchne dobovou atmosférou, kterou si zamiloval i Ernest Hemingway.

Simona Knotkova 13. dubna 2018

V roce 1725 koupil synovec francouzského kuchaře Jeana Botína budovu poblíž madridského náměstí Plaza Mayor. Udělal z ní restauraci Sobrino de Botín (doslova Synovec Botína), kterou jeho rodina úspěšně vedla další dvě století. V roce 1930 bohužel poslední z rodu Botínu zemřel. Podnik ale převzal klan Gonzalezů, který ho vlastní dodnes.

Restaurace se rozkládá na čtyřech poschodích a kromě tří jídelních místností ji tvoří také vinný sklep. Kuchyň se specializuje na rybí a masová jídla, mezi nimiž vyniká pečené selátko. Právě tamní kuchyň, rozlévané víno z oblasti Rioja a dobová atmosféra nadchla amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye natolik, že Sobrino de Botín věnoval místo v některých svých dílech. Dodnes ostatně najdete v rohu pod kukačkovými hodinami stůl, kde nejraději sedával. Francisco Goya pro změnu zaujal druhou stranu barikády a ještě než se z něj stal uznávaný malíř, vyzkoušel si zde kariéru kuchtíka.

Do prostorů nejstarší restaurace na světě nahlédněte prostřednictvím naší galerie.

Další články

Zavří­t reklamu