válkaČeskoslovenskoobjevy

Hasič tvrdí, že byl v minulém životě generálem v americké občanské válce. Vypadá to, že má pravdu

Hasič tvrdí, že byl v minulém životě generálem v americké občanské válce. Vypadá to, že má pravdu

Je jedno jestli na minulé životy věříme nebo nevěříme. Občas se stanou věci, které prostě nelze jinak vysvětlit. To se stalo i Jeffrymu Keenovi, zástupci šéfa hasičů z Westportu, jehož případ je dodnes nejlépe zdokumentovaným případem reinkarnace.

Tomáš Chalupa 30. listopadu 2014

Keene se nikdy o žádné reinkarnace nezajímal, nezajímala ho dokonce příliš ani historie americké občanské války. Přesto se jakýmsi řízením osudu roku 1991 na jednom výletě v Marylandu ocitl u památníku bitvy u Antietamu. V té se 17. září 1862 střetla vojska Severu a Jihu a byl z toho nejkrvavější den celého konfliktu. Zahynulo na 23 000 lidí, jižanská invaze na sever země byla zastavena.

Podoba hasiče a jižanského generála je fascinující

Podoba hasiče a jižanského generála je fascinující

Keene se procházel po Sunken Road, místě vůbec nejtvrdších bojů, když se u něj dostavil silný záchvat dušení a kašle. Cítil také silný vztek, smutek, emoce, které ho málem porazily a které především vůbec nečekal. „Divil jsem se tomu, co jsem cítil. Bylo pro mne těžké dostat se zpátky k autu, cítil jsem se velmi slabý. V hlavě jsem měl tisíce otázek, ale žádnou odpověď,“ řekl k tomu Keene.

Generál Gordon

Generál Gordon

Později narazil v časopise věnovanému této bitvě na informace o generálu Johnu. B. Gordonovi a na jeho fotografii. Zjistil, že je jižanskému veliteli velmi podobný. Také měl stejný styl písma, stál stejně jako on s rukama zkříženýma za zády, mateřská znaménka měli na stejných místech.

Bitva u Antietamu

Bitva u Antietamu

Keene si také vzpomněl, že před patnácti lety, přesně v den svých třicátých narozenin, začal cítit velké bolesti v ústech. Vyšetřovali ho různí lékaři, ale žádný nedokázal určit příčinu bolesti. Bolest postupně zmizela a Keene na celou věc zapomněl, ale najednou ho při čtení informací o Gordonovi něco zarazilo. Gordona v bitvě zranila kulka do obličeje. Bylo to onoho zmiňovaného 17. září 1862. Gordon ten den slavil třicáté narozeniny.

Bitva u Antietamu

Bitva u Antietamu

Keene uvěřil, že byl v minulém životě generálem Gordonem. Začal se zajímat o dějiny války Severu proti Jihu a jezdit na nejrůznější vzpomínkové akce. Na jedné z nich, oslavě výročí bitvy u Antietamu, bylo pro veřejnost vystaveno několik vojenských praporů přímo z oné bitvy. Keene se však u jednoho z nich zastavil a z ničeho nic prohlásil, že to v žádném případě není originál. Organizátoři se ho blahosklonně pokoušeli přesvědčit o opaku, všechny vystavené prapory jsou opravdu z roku 1862, ale Keene trval na svém. Jaké bylo překvapení organizátorů akce, když jim z muzea, odkud prapor poslali, přišel omluvný dopis. Stálo v něm, že jim omylem poslali repliku praporu místo originálu.

Keenův případ vzbudil velkou pozornost, sám Keene napsal o své reinkarnaci knihu a byl o něm natočen i dokument. Dodnes je považován za jeden z nejvěrohodnějších případů reinkarnace v dějinách.

Další články

Zavří­t reklamu