válkaČeskoslovenskoobjevy

Hamás ukázal svůj nový tank, je to ve skutečnosti dřevěné auto

Hamás ukázal svůj nový tank, je to ve skutečnosti dřevěné auto
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 1 fotka+ 2 fotky

Teroristické palestinské hnutí Hamás představilo u příležitosti pohřbu sedmi svých členů ukořistěný a přestavěný izraelský tank. Ten má být nyní součástí výzbroje teroristů. Věc má ovšem jeden háček. Tank jaksi není tank, ale ze dřeva vyrobená maketa na čtyřech kolech. Vynalézavým teroristům se směje celý svět.

Tomáš Chalupa 4. února 2016

Sedm teroristů zahynulo, když se na ně zřítil tunel vedoucí z pásma Gazy do Egypta. Hamás uspořádal velkolepý pohřeb těchto mučedníků, tak, jak to umí opravdu snad jen Palestinci. V rámci smutečního průvodu se objevila i nová zbraň Hamásu. Měl to být ukořistěný izraelský tank, který Hamás lehce upravil a vybavil novou kamufláží. Jak se ukázalo, u těchto úprav to zdaleka neskončilo. Tank je celý ze dřeva, z podvozku mu koukají kola a snad i malé dítě pozná, že tohle opravdu není obávaný izraelský tank Merkava, ale spíše nějaký alegorický vůz.

Celý svět se směje. Izraelské ministerstvo obrany k tomu vydalo krátkou zprávu: Izraelská armáda nemá žádné tanky vyrobené ze dřeva ani pohybující se na čtyřech kolech. A na twitteru jsou komentáře ještě jízlivější: „Copak si nikdo nevšiml, že se pásy vůbec nedotýkají země?“ A internet je zaplaven obrázky nejroztodivnějších tančíků, hraček a alegorických vozů s nápisy jako Hamás má další tank nebo Vývoj nového tanku Hamásu pokračuje.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu