válkaČeskoslovenskoobjevy

Gunther je nejbohatší pes planety, zaměstnává vlastní personál

Gunther je nejbohatší pes planety, zaměstnává vlastní personál
Zdroj: pinterest.com @richdogsofig

Guntherovi jsou v psí říši něco jako Rothschildovi v té lidské. Ukrutně bohatí, své jmění dědí z generace na generaci, doslova se topí v penězích. I psi totiž mohou být bohatí.

Tomáš Chalupa 6. března 2021

Je těžké si představit, že by pes mohl mít 400 milionů dolarů, ale u Guntherů to možné je. Gunther IV., potomek Gunthera III., je nejbohatší zvíře světa. Taky vás deptá, že pes má víc peněz, než kdy vůbec uvidíte? No samozřejmě pro zástupce rodu Homo sapiens je to malinko ponižující, ale takový je holt život. Gunther IV. vlastní panství v Miami, kde se o něj stará lidské služebnictvo (au, další ponížení!) a stará se, aby byl neustále spokojen. Gunther si tak jen hraje, plave v bazénu a jí jídlo, které je absolutní top mezi psí potravou. Kromě sídla má také vlastní společnost, kterou vede tým profesionálů, a stará se o to, aby i potomek Gunthera IV. měl co dědit a mohl si nadále užívat.

Celý příběh začal v roce 1991, kdy německá šlechtična vévodkyně Karlotta Liebenstein zemřela a zanechala po sobě německého ovčáka Gunthera III. Jelikož vévodkyně neměla žádné potomky ani příbuzné, kterým by majetek odkázala, za svého dědice určila právě Gunthera. Tehdy zdědil jen peníze a majetek v hodnotě 100 milionů dolarů, ale od té doby ho lidé, kteří se o jeho jmění starali, dokázali zčtyřnásobit. Guntherovic majetek se i nadále rozrůstá.

Thumbnail # Pes Bobby strávil 14 let hlídáním hrobu svého pána, dnes má v Edinburghu sochu
Mohlo by Vás zajímat:

Pes Bobby strávil 14 let hlídáním hrobu svého pána, dnes má v Edinburghu sochu

Ze zákona ovšem zvířata nemohou nic vlastnit, takže musel být vytvořen speciální trust, kde jsou peníze a další majetky uloženy. Beneficient trustu pak může být zvíře a správní rada trustu dohlíží na to, že beneficient získává, cokoliv potřebuje, a že jsou mu poskytovány prostředky. A trust skutečně plní zadání. Od slavné zpěvačky Madonny koupil obrovské sídlo ve středomořském stylu umístěné v klidné části Miami. Tam žije Gunther IV. a jeho personál. Není známo, jak bude s jeho majetkem nakládáno po jeho smrti, je ale velmi pravděpodobné, že přejde na jeho potomky, tak to zřejmě bude upraveno ve smlouvě. Lidé starající se o Gunthera jsou tak fakticky jediní lidé na planetě, které zaměstnává živočich. Gunther je ale dobrý šéf, nejvíc ho podle všeho zajímá plavání a jídlo.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu