Karel Gott jako Tarzan. Foto Petr Hojda (1985) | zdroj: internet


Gott jako Tarzan! Nešálí vás zrak, je to božský Karel. A proč se nechal takto zvěčnit?

Ačkoliv Karel Gott si vystřihl pár filmových rolí, opičího muže Tarzana ve filmu nikdy nehrál, byť po tom v skrytu duše toužil. Aby aspoň částečně naplnil svůj sen, nechal se jako Tarzan zvěčnit v ateliéru fotografem Petrem Hojdou.

user-avatar

Blondie

30. 09. 2014 | 07:36

Zda přitom tehdy vydal z hrdla pronikavý skřek či vysoký operní tón, je otázkou. Rovněž není jisté, zda by se božský Karel v reálu udržel na laně v korunách vysokých stromů. Je známo, že Zlatý slavík nikdy nesportoval, jen si posiloval své hlasivky.

To skutečný filmový představitel Tarzana Johnny Weissmüller byl několikanásobným mistrem světa a dvojnásobným olympijským vítězem v plavání! S ním Gotta pojilo snad jen to, že oba tak rádi střídali ženy, byť český zpěvák byl chytřejší a dlouhá léta se nijak nehnal do manželského svazku. Aspoň se nemusel jak Weissmüller šestkrát rozvádět! 

Fotku v době jejího vzniku zpěvák nemohl zveřejnit, neboť byl tehdy ikonou socialistického umění a výkladní skříní východního bloku. Stylizovat se do role hollywoodského hrdiny z "nepřátelského Západu" bylo v socialistickém Československu nepřístojné! Portrét božského divocha Káji tak mohli obdivovat jen Gottovi fanoušci v zahraničí. 

Johnny Weissmuller ve filmu TARZAN, OPIČÍ MUŽ (1932).

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Blondie

30. 09. 2014 | 07:36

Zavří­t reklamu