Malá Edda Göringová na svém křtu hladila svého kmotra Adolfa Hitlera po tváři

Malá Edda Göringová na svém křtu hladila svého kmotra Adolfa Hitlera po tváři | zdroj: dailymail.co.uk


Göringova dcera chtěla vrátit majetek po svém otci, vláda její požadavek definitivně zamítla

TÉMATA: německo | druhá světová válka

user-avatar

Tomáš Chalupa

11. 05. 2015 | 10:45

Dcera Hitlerovy pravé ruky a velitele Luftwaffe Hermanna Göringa Edda žádala skrze své právníky bavorskou vládu, aby jí vrátila majetek, který byl zabaven jejímu otci v roce 1948. Se svou žádostí neuspěla.

Šestasedmdesátiletá Edda Göingová zahájila před několika lety za pomoci právníků boj o to, aby jí byl vydán majetek jejího otce. Ten jeho rodině zabavila nová poválečná vláda, to už byl ovšem Göring mrtev. Bavorská vláda nyní s definitivní platností zamítla všechny její nároky. Nešlo o první případ, už v šedesátých letech se dožadovala, aby jí byly navráceny obrazy a další umělecká díla, které její otec nakradl po celé okupované Evropě a ze kterých si udělal svou soukromou sbírku.  

Edda, která dnes žije v Mnichově, stále opěvuje svého otce a často o něm mluví. A rozhodně ne kriticky. Výslovně například odmítla kritiku náletů na Británii nebo podíl Göringa na vyhlazování Židů. Její otec byl podle ní milující muž. Byla ještě malé dítě, když její otec byl druhým nejmocnějším mužem Třetí říše a za kmotra jí šel samotný Adolf Hitler. Její křest se konal v listopadu 1938 a je z něj pořízen slavný snímek, kdy malá Edda hladí Vůdce po tváři. Matkou Eddy byla slavná německá herečka  Emmy Sonnemannová, která byla Göringovou druhou ženou.

Není překvapivé, že naprostá většina Němců považuje její žádost za nestoudnou a absurdní. Téhož názoru byla i bavorská vláda, která měla o případném vydání majetku rozhodnout. Jeho výše, respektive výše požadované náhrady, nebyla zveřejněna, každopádně majetky rodiny Göringových na konci války byly obrovské. Zloba Němců by ovšem nejspíš také byla obrovská, pokud by vláda rozhodla jinak.

user-avatar

Tomáš Chalupa

11. 05. 2015 | 10:45

Zavří­t reklamu