Baarová se ve filmu v jedné scéně ve vodě ukázala úplně nahá | zdroj: Profimedie.cz


Goebbelsovo hnízdo lásky: Lída Baarová se tu ráda koupala nahá v jezeře

TÉMATA: druhá světová válka | německo | třetí říše | lída baarová | joseph goebbles

Už více než dvacet let shání Berlín vhodného kupce, který by od města odkoupil bývalou venkovskou rezidenci nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse.

user-avatar

Jan Kyzlink

6. 09. 2014 | 09:05

Vila o 70 pokojích na břehu jezera Bogensee, vzdáleného ani ne 40 kilometrů od německé metropole, je jedinou rezidencí vysoce postaveného nacisty, která se v nedotčeném stavu dochovala až do dnešní doby. Hitlerův Berghof nebo Göringův Carenhill byly srovnány se zemí.

Kamenná venkovská usedlost se sedlovou střechou vypadá stejně jako před 69 lety, kdy ji „Hitlerův mluvčí“ nadobro opustil, aby o pár dní později dobrovolně ukončil život se svou manželkou Magdou a šesti dětmi v Hitlerově berlínském bunkru. Po válce objekt využívala východoněmecká mládežnická organizace, která si v sousedství vybudovala rozlehlý univerzitní kampus, ale od pádu komunismu a sjednocení Německa se celý jezerní komplex v Bogensee vylidnil a začal zarůstat travou.

Berlín, který nemovitost vlastní a spravuje už dvě desítky let, stále nemůže sehnat vhodného kupce. Případné zájemce většinou odrazuje temná minulost vily, i přesto, že je v poměrně dobrém stavu a navíc disponuje kinosálem, hodovní síní s otevřeným krbem, stropy obloženými dubovým dřevem, rozlehlou terasou a francouzskými okny zapuštěnými až do země. Berlínští úředníci však každého případného zájemce podrobují důkladné prověrce, aby objekt nepadl do rukou neonacisty.

Ve snaze zbavit se nepříjemného dědictví, jehož údržba stojí berlínskou radnici okolo 255 tisíc eur ročně (v přepočtu asi sedm milionů Kč), nebyla dosud stanovena vyvolávací cena nemovitosti. Vzhledem k tomu, že objekt není veden jako chráněná historická památka, může s ním nový majitel naložit dle libosti a dokonce jej i strhnout.

Goebbelsovo „hnízdo lásky“, jak se jezernímu komplexu přezdívalo, bylo dokončeno na konci října roku 1939. Goebbels, který tři roky předtím parcelu dostal od Berlína jako dárek ke svým 39. narozeninám, se tu v ústraní oddával jedné ze svých neřestí, pro niž se mu přezdívalo „nadržený býček“. Mezi herečkami, které si sem zval, nechyběla ani Češka Lída Baarová, která se tu prý ráda koupávala nahá v jezeře. 

Kromě sexu zde však Goebbels také skládal své nenávistné tirády namířené proti Židům. „Tenhle dům je doslova klenotem, tak idylickým, romantickým a mírumilovným,“ zapsal si nadšeně do svého deníku.

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Jan Kyzlink

6. 09. 2014 | 09:05

Zavří­t reklamu