válkaČeskoslovenskoobjevy

Gladiátorské zápasy se vrací díky speciálnímu brnění

Lorica MK II je speciální oblek, který vyvíjí jistá novozélandská firma. Je to ta samá společnost, která dělala obleky skřetů pro film Hobbit. Novozélanďané tvrdí, že díky jejich obleku se znovu vrátí na výsluní 2000 let starý sport - gladiátorské zápasy.

Tomáš Chalupa 18. dubna 2016

Oblek umožní, aby se lidé zasahovali skutečnými meči nebo sekerami. Nechráněné tělo může podobný úder těžce zranit nebo zabít, Lorica však jakémukoliv zranění zabrání a ještě digitálně zaznamená místo a sílu úderu. Je vyrobena z karbonových vláken a je prošpikována citlivými senzory napojenými na počítač. O tom, kdo zemřel, tak nerozhoduje zranění, ale počítač, který ohlásí bojovníkovi, že právě zemřel.

Do testování obleku se pustilo šest předních novozélandských sportovců bojových umění. Testoval se bokken, dlouhá hůl, meč a hůlky Kali. Zatím tedy nic moc ostrého nebo smrtícího, ale jde pouze o testy, později mají přibýt i další, nebezpečnější zbraně.

Po těchto vývojových testech by měla být Lorica ještě dále vylepšena a poté už by nic nebránilo tomu, aby se před zraky diváků a televizních kamer rozjely pravé gladiátorské souboje. Může to být televizni hit století, protože takovou zábavu by si jistě nenechaly ujít miliony diváků po celém světě.

Další články

Zavří­t reklamu