válkaČeskoslovenskoobjevy

Gillian Anderson byla jako Margaret Thatcher v seriálu Koruna dokonalá. Herečka prozradila, co pro roli musela udělat

Gillian Anderson byla jako Margaret Thatcher v seriálu Koruna dokonalá. Herečka prozradila, co pro roli musela udělat
Zdroj: Profimedia

V poslední řadě populárního historického seriálu Koruna se objevila Gillian Anderson, která zde ztvárnila bývalou britskou premiérku Margaret Thatcher. Jak se jí do postavy Železné lady podařilo převtělit?

Simona Knotkova 8. února 2021

Margaret Thatcher v podání Gillian Anderson byla podle diváků i filmových kritiků dokonalá. Jejího výkonu si všimla také Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu, která ji podarovala nominací na Zlatý glóbus za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Výsledky se dozvíme na konci února.

Thumbnail # 18 herců, kteří kvůli své roli zašli do extrému
Mohlo by Vás zajímat:

18 herců, kteří kvůli své roli zašli do extrému

Právě o televizním ztvárnění jedné z nejvlivnějších politických osobností v historii Velké Británie se Anderson před nedávnem rozpovídala v rozhovoru s InStyle.

Byla jsem fakt ku*evsky nervózní,“ svěřila se. „Zároveň jsem ale věděla, že se přidávám k úžasné produkci, kterou vedou dospělí lidé se zkušenostmi. S novými velkými postavami natáčeli první dva týdny zvukové scény, takže bylo uklidňující vědět, že kdybych fakt stála za nic, moje scény by snadno mohli přetočit někým jiným a neznamenalo to třeba další den pronájmu venkovského sídla. První pracovní den jsem natáčela opravdu náročnou scénu a věděla jsem, že i kdybych ze sebe vydala to nejlepší, pořád to nebude tak dobré, jako bych tu postavu hrála už pár týdnů. Vědomí, že je tam ochranná síť pro případ, že bych už od začátku nebyla dobrá, mě uklidňovalo.“

Velkou výzvou pro ni bylo zejména nalezení správného hlasu. „Potřebovala jsem dosáhnout konkrétní polohy hlasu a způsobu mluvení, který by zněl přirozeně a pevně by se ve mně zakotvil a zároveň bych ho dokázala udržet konzistentní.“

Maskérům dalo zase práci najít vhodnou kombinaci kosmetických produktů, kterými by dosáhli takřka neviditelného nalíčení. „Už ani nevím, kolik odstínů na mně vyzkoušeli. To, co vypadalo dokonale v zrcadle maskérny, nevypadalo dobře před kamerou. Pokaždé museli začít znovu a novému odstínu podřídit barvu a hustotu obočí a barvu rtů.“

Thumbnail # Syn Margaret Thatcherové zmizel v poušti, našli ho za týden
Mohlo by Vás zajímat:

Syn Margaret Thatcherové zmizel v poušti, našli ho za týden

A pokud by vás zajímalo, jak se Anderson podařilo napodobit typickou nízkou úklonu, kterou Železná lady vítala královnu, kouzlo je prý ve stehnech.

„Aby se vám něco takového podařilo, musíte mít dobrou rovnováhu a určitý stupeň svalstva na vašich stehnech. Nemám pocit, že bych měla nějak silná stehna. Nejsem si ani jistá, jestli jsem to věděla před natáčením scény,“ uvedla se smíchem herečka.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu