válkaČeskoslovenskoobjevy

Georgia Tannová ukradla a prodala na černém trhu nejméně 5000 dětí

Georgia Tannová ukradla a prodala na černém trhu nejméně 5000 dětí
Zdroj: allthatsinteresting.com

Mezi lety 1924 až 1950 Georgia Tannová a Domov pro opuštěné děti v Tennessee ukradli nejméně 5000 dětí. Ty prodali těm, kteří po dětech toužili. Hrůzný zločin zůstal dlouho neodhalen.

Tomáš Chalupa 5. října 2018

Domov pro opouštěné děti v Tennessee (Tennessee Children´s Home Society) byla organizace, kterou vedla ambiciozní žena jménem Georgia Tannová. Společnost měla jako své hlavní poslání najít domov pro opuštěné děti. A to i v případě, že o to děti nestály nebo se jim nový domov vůbec nelíbil.

Tannovou zajímaly především blonďaté modrooké děti, takoví krásní andílci se totiž nejlépe prodávali. Dvacet šest let provozovala něco, co se nedá nazvat jinak než jako obchod s dětmi. Samozřejmě nelegální. Je skandální, že na věc se přišlo až po tak dlouhé době jejího „působení“.

Kde vzala Tannová ty hromady dětí, které následně prodávala na černém trhu? Od chudáků, kteří měli početné rodiny, ale hluboko do kapsy. Možná se domnívala, že tyto rodiny mají tolik dětí, že si ani nevšimnou, že jim jedno nebo dvě schází. Anebo budou dokonce rády, protože nebudou mít tolik hladových krků, o které se musí postarat.

Přece jenom se ale začaly na policii docházet stížnosti na zmizení dětí. Jenže Tannová měla velmi mocného spojence. Přátelila se totiž s místním boháčem E. H. Crumpem. Ten dokázal zařídit, že se všechny tyto případy zametly pod koberec.

Na krádežích dětí se podílel i zdravotnický personál.

Na krádežích dětí se podílel i zdravotnický personál.

Tannová kradla děti také z vězeňských porodnic a ze sanatorií pro mentálně postižené. Podplácela lékaře a sestry i v normálních porodnicích a ty jí občas nějaké to dítě „přihráli“. Pak sdělili rodičce, že dítě při porodu zemřelo.

Rodiny z celých Spojených států od ní kupovaly děti za 5000 dolarů. Celý byznys by fungoval ještě dlouho, ale v politice se prosadil Crumpův nepřítel Gordon Browning. Ten rychle zjistil, že se kolem adopcí děje něco divného, a nařídil vyšetřování. Než ale skončilo, Tannová zemřela na rakovinu. Její zločiny tak zůstaly nepotrestány.

Jediným pozitivem na celé hrůzné záležitosti tak bylo, že se lidé začali více zajímat o adopce, které se díky Tannové staly populárnější. Na druhou stranu nijak nelze omlouvat toto zvrhlé a amorální chování. V rukou Tannové totiž některé děti také zemřely, odhaduje se, že jich bylo nejméně 19 (jiné odhady mluví až o 500). Tannová tak nejspíš byla i mnohonásobnou vražedkyní.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu