George Clooney v době dospívání a jako zralý padesátník.

George Clooney v době dospívání a jako zralý padesátník. | zdroj: archiv


Georgi Clooneymu přezdívali spolužáci Frankenstein. Holky se mu smály, že mu teče mlíko po bradě

TÉMATA: herci | hollywood | george clooney | nemoci

user-avatar

Blondie

4. 11. 2015 | 17:00

Herec, který byl v roce 1997 zvolen nejvíce sexy žijícím mužem planety, nepatřil na základní škole mezi školní krasavce. Ve 14 letech jej navíc postihla Bellova obrna, při které mu ochrnula levá tvář. „Byla to nejhorší doba v mém životě,“ prohlásil v roce 2003. To ještě netušil, že těžší chvíle ho teprve čekají.

Jednoho dne obědval 14letý Clooney s rodiči v restauraci ve svém rodném městě Cincinnati, když mu najednou začal z jednoho koutku úst vytékat pramínek mléka. Šlo o začátek nemoci zvané Bellova obrna, při které dochází na jedné straně tváře k poškození lícního nervu, což zapříčiňuje oslabení nebo znehybnění tvářových svalů. Postižená tvář poklesne a člověk má takříkajíc „křivou hubu“. Hojně sliní, nezavře jedno oko, a když se usměje, tak jen jedním koutkem úst.

Teď si představte, že právě dospíváte, začínáte se zajímat o opačné pohlaví, nastoupil jste do nové školy a váš otec je ostře sledovanou místní celebritou! Vaši noví spolužáci si mnou ruce, protože někdo s takovou „hubou“ je pro ně přímo ideálním terčem k šikaně. Když se ve školní jídelně napijete mléka, teče vám všude po tváři i po bradě, čímž rozchechtáváte holky okolo, které si na vás ukazují prstem a nemilosrdně si vás dobírají, že jste ještě mimino.

Byla to nejhorší doba v mém životě. Víte, jak děti dovedou být kruté. Stal jsem se terčem posměšků, ale tato zkušenost mě posílila,“ řekl Clooney v rozhovoru pro deník Daily Mirror. Ještě dnes, kdykoli si na to vzpomene, se zachmuří v obličeji. Spolužáci mu přezdívali Frankenstein nebo Cloon-dog, protože jim svým vzhledem tváře připomínal loveckého psa baseta.

Ostře sledovaná rodinka na nedělní procházce

Celou věc ještě komplikovalo to, že jeho otec Nick Clooney byl místní televizní celebritou, která měla v televizi každý den svoji ranní show s hosty, a matka byla zase bývalou královnou krásy. Takže celá jejich rodina byla středem pozornosti. „Musíte si uvědomit, že v rámci mikrokosmu města Cincinnati v Ohio byl můj otec velkou hvězdou a stále jí je. Takže jsem byl i já se sestrou všem na očích. Každý nás znal a mluvil o nás. Když jsem dal v basketbalovém zápase 15 košů, noviny napsaly: Syn Nicka Clooneyho střelil 15 košů. Cítil jsem se hodně trapně, že takhle vypadám. Každý se tam po nás koukal a já měl najednou takový ksicht,“ popisoval nepříjemnou situaci slavný herec.

Otec ho tehdy chlácholil, že to přejde a bude zase v pořádku, ostatně i jeho sestra prodělala stejnou nemoc a také se uzdravila. Během tohoto období se tedy Clooney zaměřil na rozvoj své osobnosti a našel způsob, jak se s postižením vyrovnat – naučil se dělat si sám ze sebe legraci. Jinými slovy začal být showmanem, a to byl vlastně počátek jeho herectví. Do roka se z Bellovy obrny uzdravil a později, už jako slavný herec, se stal jedním z nejpřitažlivějších mužů planety. Ženy ho chtěly mít doma a muži si přáli být jako on.

Televizní časopis TV Guide herce v roce 2005 zařadil na 1. místo žebříčku „50 nejvíce sexy hvězd všech dob“.

Clooney však rozhodně neměl zcela vyhráno, různé trampoty a trable ho dál provázely. Snad nejtěžší okamžik v jeho dosavadním životě nastal v roce 2005 při natáčení filmu Syriana, který mu sice vynesl Oscara za nejlepší vedlejší mužský herecký výkon, ale způsobil mu nepříjemné zranění páteře, při němž mu začal z nosu vytékat míšní mok. Bolest, které mu toto poranění způsobilo, byla tak strašná, že dokonce začal přemýšlet o sebevraždě.

Dostal jsem se do bodu, kdy jsem si řekl, že takhle se nedá žít,“ svěřil se v jednom svém rozhovoru pro Vanity Fair. „Ležel jsem v nemocnici na kapačkách, neschopen se pohnout, s bolestí hlavy, jako bych byl po mrtvici, a už po třech týdnech jsem si začal říkat, že s tím musím něco drasticky udělat,“ vypravoval. Napadlo ho, že by bylo nejlepší zajít do garáže, sednout si do auta, zapnout motor a otrávit se výfukovými plyny. Potíž byla v tom, že se nemohl hýbat, takže jen tak ležel na posteli a přemýšlel, jak to celé vydržet. Nakonec mu pomohla operace, která se naštěstí vydařila, a ačkoli ho i dnes občas přepadnou bolesti hlavy, nejsou tak strašné jako tenkrát. 

user-avatar

Blondie

4. 11. 2015 | 17:00

Zavří­t reklamu