válkaČeskoslovenskoobjevy

George W. Bush v prezidentském důchodu maluje. Nyní vystavuje portréty válečných veteránů

George W. Bush v prezidentském důchodu maluje. Nyní vystavuje portréty válečných veteránů
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 13 fotek+ 14 fotek

Bývalý prezident Spojených států George W. Bush vydal 28. února publikaci Portraits of Courage: A Commander in Chief's Tribute to America's Warriors (Portréty odvahy: Pocta vrchního velitele americkým bojovníků). Jak název napovídá, kniha obsahuje portréty amerických vojáků doplněné o jejich příběhy. Od března do října si zájemci mohou obrazy také prohlédnout v prezidentském středisku George Bushe mladšího v Dallasu.

Simona Knotkova 7. března 2017

Mnoho lidí to asi překvapí, ale George W. Bush se po odchodu z prezidentské kanceláře dal na malování. Se štětcem a plátnem začal poprvé koketovat po přečtení Churchillova eseje Malování jako koníček. Naposledy složil poctu americkým vojákům, kteří sloužili v armádě v éře po útoku na newyorská dvojčata. Vytvořil portréty šedesáti šesti veteránů, které v rámci knižní publikace prezentuje i s jejich příběhy.

„Byl to pro mě způsob, jak je uctít za služby naší zemi a ukázat jim respekt za jejich oběť a odvahu. Doufám, že díky tomu také veřejnost lépe porozumí, jakými výzvami si musí vojáci po svém návratu domů a do civilního života procházet,“ píše Bush v úvodu knihy.

Bývalý politik původně kreslil portréty světových vůdců. Umělec Sedrick Huckaby, u něhož se Bush malbě učí, ho však pobídl, aby se zkusil zaměřit na lidi, které zná velmi dobře, ale veřejnost už o něco méně, tedy bývalé vojáky.

„Okamžitě mě ta myšlenka nadchla. Z velkou částí z nich jsem se znal z akcí, které pořádá naše centrum. Některé jsem znal samozřejmě méně, jiné více, ale bez rozdílu jsem byl dojatý jejich příběhy. Jednou z nejtěžších částí bylo vystihnout jejich oči.“

Výtěžek z prodejů knihy poputuje na neziskovku Bushova dallaského střediska, které se stará o úspěšný návrat veteránů do běžného života a pomáhá také jejich rodinám.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu