Cricket Shelter je farma, která chytá hmyz a vodu, takže se v ní dá poměrně dobře přežít například v případě světové apokalypsy

Cricket Shelter je farma, která chytá hmyz a vodu, takže se v ní dá poměrně dobře přežít například v případě světové apokalypsy | zdroj: dailymail.co.uk


Futuristická farma chytá ze vzduchu brouky, aby bylo co jíst

TÉMATA: vychytávky | technologie

user-avatar

chalkon

14. 06. 2018 | 08:00

Až bude lidem nejhůř, budou jíst brouky a další hmyz. Přesně na tuto situaci se hodí speciální farma zvaná Cricket Shelter neboli Cvrččí úkryt. Poskytne jídlo a vodu svým obyvatelům, aniž by museli vylézt ven.

Principem je, aby farma, nebo spíše úkryt, lapala hmyz a vítr přeměňovala na vodu. Díky tomu obyvatelé krytu mohou přežívat velmi dlouho. Budou jíst brouky a popíjet vodu. To sice nezní zrovna lákavě, ale je to způsob, jak se dá přežít v případě světové apokalypsy. Hmyz je ostatně v některých částech světa běžnou součástí jídelníčku a je považován za potravinu budoucnosti.

Kryt vyvinula nezisková organizace Terraform One z New Yorku. Má pomoci hlavně v oblastech, které trápí sucho a nedostatek potravy. Zařízení je vyrobené z plastu, dá se lehce montovat a také rozšiřovat. Funguje jako modulární komplex, takže jeho tvar a rozměry se mohou měnit podle potřeby. Obsahuje speciální kostky, ve kterých se hmyz skladuje, a také má přívod vody, takže cvrčci nezahynou žízní. Mohou tak být servírovaní i čerství na talíři. 

 

user-avatar

chalkon

14. 06. 2018 | 08:00

Zavří­t reklamu