válkaČeskoslovenskoobjevy

Ikona metalu, zpěvák Iron Maiden řádil v letecké bitvě! Na trojplošníku Rudého barona

Ikona metalu, zpěvák Iron Maiden řádil v letecké bitvě! Na trojplošníku Rudého barona

Putovní festival Sonisphere se letos zapíše do historie. Byl totiž nejen svátkem tvrdého rocku, ale i připomínkou 100. výročí První světové války. Nad hlavami fanoušků, nedočkavě přešlapujících před koncertem Iron Maiden, se rozpoutala letecká bitva jak vystřižená z 1. světové války, jíž vévodil zpěvák skupiny Bruce Dickinson

Redakce Extrastory.cz 5. srpna 2014

Frontman kapely Iron Maiden Bruce Dickinson byl součástí týmu deseti pilotů, kteří na festivalu Soniphere v britském Knebworth House předvedli v sobotu 5. července 2014 rekonstrukci letecké bitvy z 1. světové války.

V ní se představilo celkem devět letounů pěti různých typů, od německých Junkers CL1 po britské trojplošníky Sopwith. Všechny byly přesnými replikami letadel používaných během války, jejíž 100. výročí si letos připomínáme.

Bruce Dickinson pilotoval německý trojplošník Fokker DR1, tedy stejný model letadla, v němž létal nejlepší stíhač 1. světové války Manfred von Richthofen, přezdívaný Rudý baron.

Co někteří z pilotů té doby dokázali, bylo doslova zázrakem vzhledem k tehdejším podmínkám i vážnému nebezpečí, které podstupovali,“ neváhal prohlásit Dickinson. „Chtěli jsme divákům přinést nezapomenutelnou podívanou, zábavnou i dojemnou zároveň, abychom nejen oslavili odvahu a hrdinství těchto pilotů, ale také připomenuli všechny oběti na obou válčících stranách,“ dodal slavný rocker.

Letecká show

Letecká show

Po skončení letecké show se Bruce Dickinson vrátil zpátky na pevnou zem, aby s kapelou odehráli poslední koncert z jejich letošního světového turné.

Bruce Dickinson je zkušeným, certifikovaným letcem, který řídí také letadlo Ed Force One, na jehož palubě skupina Iron Maiden létá na svá koncertní turné po světě. Loni zpěvák na Download festivalu uspořádal leteckou show s bojovými letouny Spitfire. V roce 2006, během Druhé libanonské války mezi Izraelem a Hizballáhem, pomáhal Dickinson evakuovat Libanonce z ohrožených oblastí.

Rekonstrukci letecké bitvy z 1. světové války, kterou tým s Dickinsonem předvádí napříč Velkou Británií i Evropou, sponzorovali Iron Maiden z prodeje jejich vlastního proslulého piva značky TROOPER.

Další články

Zavří­t reklamu