válkaČeskoslovenskoobjevy

Fritz Haarmann zabíjel mladé chlapce, jeho byt byl jak z hororu

Fritz Haarmann zabíjel mladé chlapce, jeho byt byl jak z hororu
Zdroj: Wikimedia Commons
+ 5 fotek+ 6 fotek

Fritz Haarmann byl velmi oblíbený prodejce použitého oblečení, který současně zásoboval své klientky vynikajícím podpultovým lidským masem. Také byl policejní informátor a masový vrah, který měl na svém kontě nejméně 24 vražd.

Tomáš Chalupa 14. ledna 2021

Fritz Haarmann byl sice podivín, ale v Hannoveru ho měli rádi, protože byl milý a rád se bavil s lidmi. V oblibě ho měla také policie, která jej využívala jako příležitostného informátora. Vypadal roztomile a neškodně, takže nikoho ani nenapadlo, že za touhle nevinnou slupkou se skrývá masový vrah, který vraždí přímo pod nosem svých policejních přátel.

Když vyšly najevo jeho hrůzné činy, už ho nikdo nepovažoval za bezvýznamného a neškodného, říkalo se mu Hannoverský upír či Řezník z Hannoveru. Nikdo nechápal, co se z něj vyklubalo. Už jeho dětství přitom bylo komplikované, byl nejmladší ze šesti sourozenců, převlékal se do dívčích šatů, hrál si s panenkami a vyhýbal se klasickým klučičím zábavám. Kamarády neměl, jeho invalidní matka na něj také neměla příliš mnoho času. Navíc mu brzy diagnostikovali epilepsii, takže život pro něj rozhodně nenachystal nejlepší karty. Už v mládí byl odsouzen za obtěžování chlapců. Soud nařídil pobyt na psychiatrii, kde strávil jen půl roku, a pak utekl přes hranice do Švýcarska.

Thumbnail # Fotograf zločinu Weegee: Vraždy byly můj byznys!
Mohlo by Vás zajímat:

Fotograf zločinu Weegee: Vraždy byly můj byznys!

Ve Švýcarsku se oženil s Ernou Loewertovou, která s ním otěhotněla, ale brzy následoval rozvod. Haarmann byl několikrát hospitalizován kvůli epilepsii, díky čemuž nemusel narukovat do armády. Nakonec byl prohlášen za tělesně nezpůsobilého pro vojenskou službu a začal dostávat důchod. K němu si přilepšoval různými krádežemi a loupežemi, ale vraždit začal až po konci první světové války.

To byl totiž současně ve vězení za krádeže a za mřížemi se seznámil s 24letým pasákem Hansem Gransem, do kterého se zamiloval. Po amnestii začali společně žít a také krást. Tehdy se ztratil sedmnáctiletý Friedel Rohe, který utekl z domu. Jeho otec po něm začal pátrat a dozvěděl se, že se jeho syn přátelil s Haarmannem, který si k sobě do bytu brával chlapce. Na tuto stopu navedl policisty, kteří zprvu neměli zájem obtěžovat svého cenného špiona. Na jeho naléhání nakonec Haarmana v bytě navštívili a našli ho v posteli se třináctiletým chlapcem. Nebyl to ale Friedel. Policisté příliš byt neprohlíželi, jen sebrali Haarmanna za sex s nezletilým. Friedelova useknutá hlava přitom ležela za kamny.

Thumbnail # Manžela tajně pojistila, pak ho s milencem chladnokrevně zavraždila
Mohlo by Vás zajímat:

Manžela tajně pojistila, pak ho s milencem chladnokrevně zavraždila

Haarmann zabíjel mladé chlapce, kteří se potloukali po ulicích. Německo bylo v žalostném stavu, nebyla práce, všude byli jen chudí lidé, což Haarmannovým choutkám nahrávalo. Své oběti zabíjel prokousnutím krční tepny, čemuž říkal „kousanec lásky“. Na umírajícím těle se pak sexuálně uspokojoval. Jejich těla rozřezal, naporcoval na maso a zbytky hodil do řeky Leine. Maso pak prodával pod pultem místním ženám. Sehnat v té době v Německu levné maso bylo velmi těžké.

Policie mezitím pátrala po spoustě zmizelých dětí. Našla jednu lebku v řece Leine a když krátce poté objevila další, nechala celou řeku vysušit. Na dně leželo 22 dětských koster, všechno byli chlapci. Mnoho indicií ukazovalo na Haarmanna, ale ten byl informátorem policie, a tak se policii příliš nechtělo jej vyšetřovat. Museli přijet dva detektivové z Berlína, aby se vyšetřování pohnulo kupředu.

Nebylo těžké Haarmanna usvědčit. Chytili ho přímo při činu v jednom opuštěném vagóně. U něj doma byly zdi od lidské krve a bylo nalezeno nejméně 100 částí těl. Výjev to byl jako z hororu, nic podobného nepamatovali ani ti nejotrlejší policisté.

Thumbnail # Šifra sériového vraha Zodiaca byla rozluštěna po 52 letech
Mohlo by Vás zajímat:

Šifra sériového vraha Zodiaca byla rozluštěna po 52 letech

Haarmann odhadem zabil 50 až 70 dětí, policie identifikovala ale jen 27 obětí. U soudu byl Haarmann arogantní, vysmíval se rodičům obětí, kouřil cigarety a urážel soudce. Dostal trest smrti a byl popraven stětím gilotinou. Jeho milenec Grans byl odsouzen na doživotí, protože o vraždách věděl a někdy pomáhal vytipovávat oběti. Později bylo doživotí změněno na 12 let žaláře. Grans se nakonec dožil požehnaného věku.

Haarmannova hlava byla po popravě naložena do formaldehydu a předána ke studijním účelům škole v Göttingenu. Veřejnost byla šokována, noviny měly týdny o čem psát, filmař Fritz Lang dokonce v roce 1931 natočil na motivy případu celovečerní film.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu