válkaČeskoslovenskoobjevy

Francouz předehnal Ferrari na kole. Měl na něm tryskový motor

Francouz Francois Gissy na okruhu Paula Ricarda dosáhl na kole rychlosti 333km/h, což je nový světový rekord. Překonal tak sám sebe, protože i předchozí rekord dosáhl právě on. Tajemství úspěchu tkví v tom, že na kolo má přimontován tryskový motor.

Tomáš Chalupa 14. prosince 2014

Maximální rychlosti tak Gissy dosáhl za pouhé 4,8 vteřiny. Zážitek je to opravdu silný, jak říká sám Gissy. „Kolo jednoduše vyrazí ohromnou silou vpřed díky tryskovému motoru.Je to něco jako downhill, jenže se třemi tryskami za zády je to mnohem odvážnější. Palivo tvoří koncentrovaný hydrogen peroxid. Jízda na takovém kole je opravdu síla.“ Že při tomto rekordu navíc předjel Ferrari430 je jen nepodstatný detail. Rudé žihadlo zahlédnete na videu je pár vteřin na startu, jinak nemá vůz naprosto šanci.

Gissyho kolo, nebo raketa?

Gissyho kolo, nebo raketa?

Odvážný Francouz už má další plány, co by chtěl v cyklistice (jestli se vůbec tato záležitost vůbec do cyklistiky řadí) ještě dosáhnout. Další jeho metou je pokořit světový rekord v akceleraci. „Chtěl bych dosáhnout rychlosti přes 400 km/h za méně než 2 sekundy. Mám na to stroj pojmenovaný Spine Crusher.“ To je česky lamač páteře a asi to mluví za vše. Doufejme, že Francouzova páteř zůstane i po tomto pokusu v celku.

Gissy se řítí ďábelksou rychlostí 333 km/h

Gissy se řítí ďábelksou rychlostí 333 km/h

Související články

Další články

Zavří­t reklamu