I jadernou elektrárnu Doel v Belgii navštívilo několik létajících objektů.

I jadernou elektrárnu Doel v Belgii navštívilo několik létajících objektů. | zdroj: internet


Francie a Belgie jsou zaplaveny zprávami o pozorování UFO nad jadernými elektrárnami

user-avatar

Tomáš Chalupa

28. 01. 2015 | 07:00

Celkem 18 případů pozorování UFO bylo v posledních dvou měsících zaznamenáno ve Francii a Belgii. Mají jedno společné – svědci viděli neznámé létající stroje nad jadernými elektrárnami. Jenže tentokrát zřejmě nejde o mimozemská plavidla, ale řečeno slovníkem Václava Klause na vině jsou ekoteroristé.

Zatímco lidé nejčastěji hovoří o UFO, média spekulují o tom, že jde o drony. To sice ze hry vyřadilo mimozemšťany, ale zase to začíná dělat těžkou hlavu místním tajným službám. Pokud jde skutečně o drony, komu patří a kdo je řídí? Úřady už přišly s teorií, že jde o koordinovaný postup neznámé skupiny, snažící se ukázat nebezpečnost jaderných elektráren. Vzhledem k tomu, jaká je nyní v obou zemích bezpečnostní situace po nedávných útocích teroristů, nikdo nechce ponechat nic náhodě. Tím méně policie a tajné služby. Už se proto rozhořela debata o bezpečnostních opatřeních kolem jaderných elektráren. Hnutí Greenpace obvinilo francouzskou vládu, že nebezpečí podceňuje a snaží se celou záležitost zlehčovat.

K poslednímu případu došlo 3. ledna, kdy ostraha atomové elektrárny Nogent-sur-Seine ohlásila dva létající objekty přímo nad elektrárnou. Koncem minulého roku byly létající objekty viděny také nad elektrárnou Doel, ležící deset kilometrů od Antverp. V Doelu navíc nedávno došlo k údajné sabotáži. Ve Francii byli zatčeni v prosinci tři muži, kteří naváděli drony nad elektrárny. Zatčení se hájili tím, že jsou modelářští nadšenci, a nikoliv teroristé. Jejich drony, které si sami sestrojili, byly podle všeho velmi primitivní a nemohly tak napáchat žádné škody. Jenže cílem naváděčů dronů není něco zničit, ale ukázat, že jaderné elektrárny jsou zranitelné a mohou být napadeny například teroristy.

Podle všeho se na Francii a Belgii rozhodli zaútočit protiatomoví aktivisté. Samozřejmě se ovšem najde i mnoho těch, kteří tvrdí, že celá teorie o koordinovaném útoku dronů je jen vládní zástěrka, která má zakrýt pravý stav věcí – mimozemšťané hodlají vypnout proud v celé Francii.

 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

28. 01. 2015 | 07:00

Zavří­t reklamu