válkaČeskoslovenskoobjevy

Fototapeta lesa: Sázka na klid a krásu přírody se vyplatí

Fototapeta lesa: Sázka na klid a krásu přírody se vyplatí
Zdroj: myloview.cz

Jen velmi složitě bychom hledali někoho, kdo nemá rád les a přírodu jako takovou. Naopak lesní divoký porost je fascinující svou krásou, ale také starobylostí. Jen si vezměte, jak dlouho takové stromy rostou. V každém případě se jimi inspirujeme a dáváme si kousky přírody do interiéru.

Yvonne Pokorná 20. srpna 2018

Typickým příkladem budiž i fototapeta les, která je k dispozici v mnohých zajímavých variacích. Ať už chcete domů jakýkoli kousek lesa, můžete si pohodlně vybrat fototapetu online. Nevíte, jaký motiv by se právě k vám náramně hodil? Pak jste na správné adrese. V následujících řádcích se zaměříme na fototapetu lesa v mnoha podobách podrobněji. Než se ale motivům budeme věnovat podrobně, soustředíme se na místnosti, kde by takováto fototapeta mohla hrát z hlediska designu hlavní roli.

Obývací pokoj či ložnice v duchu lesního společenství

Možná se to nezdá, ale fototapeta lesa si najde své místo v jakékoli místnosti. Záleží pouze na tom, který pokoj hodláte takto tematicky ladit. Tradičně se les hodí především do obývacího pokoje. Tady dokáže vytvořit kouzelnou atmosféru plnou čistého vzduchu, zeleně a všeobecného pohodlí. Jinak zafunguje příroda také třeba ve vstupní hale. Už při příchodu budete fascinováni krásnou přírodou. Do ostatních pokojů jistě není problém vybrat přírodní motivy poněkud jednoduššího charakteru. Typické nemusí být pouze stromořadí, ale třeba i vodní plochy a jiné součásti přírody. Co všechno se tedy dá sehnat na fototapetách?

Les v různých ročních obdobích

Zachycení lesa může být kouzelné fakticky kdykoli v průběhu roku. Tradiční pohledy jsou zejména ty podzimní. Právě touto dobou hýří příroda neskutečnou paletou barev, které si můžete přinést i do vašeho interiéru. Mnohé listy nejenom žloutnou, ale barví se i do červených odstínů. Když se všechno smíchá dohromady, vyjde z toho neuvěřitelný mix barev, který se prostě a jednoduše musí za každých podmínek líbit. Velmi oblíbené jsou také pohledy na lesní porost v zimě. Zimní momentky jsou charakteristické především přítomností sněhu, který kontrastuje se sytě tmavou barvou kmenů stromů. Do všeho se mohou přidat ještě uschlé vysoké traviny. Pohled na ně láká i na jaře, kdy už se stromy postupně začínají nalévat mízou a zelenat. Hodně důležitá je při záběrech na les taktéž hra světel. Slunce umí být velkým kouzelníkem a přináší do lesa zase jiné pohledy. Prosvítající paprsky napříč lesním porostem vytvářejí hodně pestré prostředí, které vás bude prostě a jednoduše bavit při každém pohledu.

Vodní plochy v lese i okolí

Víte, jak se osvěžit pouhým pohledem na fototapetu? Jednoduše, pořiďte si takovou, která bude zobrazovat vodní plochu. Těch může být v živé přírodě neskutečné množství. Typickým příkladem budiž třeba taková jezera. Jejich hladina dokáže zrcadlit nejenom stromy v okolí ale cokoli dalšího. Vkusné fototapety na zeď les mohou zachycovat tuto vodní plochu s lesním porostem. A co ostatní podoby vody? Může jich být spousta. V souvislosti s lesem se nejčastěji skloňují nejrůznější vodopády a lesní potůčky. Zmínit bychom měli též pohled na prameny vody. I ty působí velmi živě a při pohledu na ně se člověk zasní, jaké by to bylo být právě na onom místě. Mezi hodně oblíbené motivy patří také vodopády a divoká voda všeobecně. Zejména na ní lze demonstrovat neskutečnou sílu tohoto živlu, který se nachází uprostřed hlubokého lesa. Jinak vypadají moc hezky i různá jezírka a plesa přímo v lese.

Lesní stezky a cesty

Každá cesta symbolizuje určitý směr. I ta lesní. Navíc každá i menší pěšinka se vyznačuje určitým reliéfem. Pokud si pořídíte tu správnou fototapetu s lesní cestou, je úplně jedno, zdali daná cesta bude směřovat k nějakému cíli. Především fototapeta podzimní les, jejímž dominantním motivem je právě lesní cesta, dokáže přenést i do vašeho interiéru myšlenku na to, že se člověk může po některé z cest hodně daleko. Samotné putování přitom může představovat velmi příjemnou záležitost. Vy se při pohledu na takovouto fototapetu alespoň na chvíli zamyslíte a třeba přehodnotíte i některé cíle, jež máte nastavené.

Další články

Zavří­t reklamu